İZMİR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir/Karabağlar'da 2 katlı kargir bina icradan satılıktır (2/3 hissesi)

İZMİR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041625
Şehir : İzmir / Karabağlar
Semt-Mahalle : BOZYAKA MAH. / ZİNCİRLİKUYU
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2843 Esas
Muhammen Bedeli
:
270,605 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 9. İCRA DAİRESİ
2016/2843 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Satış ilanı ilgililerine tebliğe gönderilmiş olup,tebliğ imkansızlığı veya adreste tebligat yapılamaması halinde işbu ilan ilgilerine tebliğ yerine kain olunur.
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : İzmir İli Karağlar İlçesi Bozyaka Mahallesi 30447 ada 23 parselde iki katlı kargir evde borçluya ait 2/3 hisse
Adresi :Çalıkuşu Mahallesi 3271 Sokak No 61 Karabağlar /İzmir
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz İzmir İli Karabağlar İlçesi Bozyaka Mahallesi 30447 ada 23 parselinde kayıtlı taşınmaz posta adresi olarak Çalıkuşu Mahallesi 3271 Sok No 61 Karabağlar /İzmir adresindedir.
Taşınmaz üzerinde iki katlı 61 numaralı bina ile çatı katında yarım kat toplam 2,5 dairelik bina ve arsasıdır.Mevcut mesken olarak kullanılan bina tabanda 100 m2 ve toplamda 250,00m2 brüt kullanım alanına sahip binadır.
1.KAT : Giriş kapısı çelik olan dairede girişte antre olduğu ve antreye açılan 2 oda bir mutfak banyo ve ayrı tuvalet bulunduğu ıslak hacimlerin ve salon ile bir odanın seramik,bir odanın da laminant parke döşeli olduğu iç kapılar ahşap dış doğramaların PVC doğrama olduğu banyoda duşa kabin bulunduğu ve binanın soba ili ısındığı binada doğalgaz ve asansörün bulunmadığı gözlenmiştir.
2.KAT : Giriş kapısı çelik olan dairede girişte antre olduğu ve antreye açılan 2 oda bir mutfak banyo ve ayrı tuvalet bulunduğu ıslak hacimlerin ve salon ile bir odanın seramik,bir odanın laminant parke döşeli olduğu iç kapılar ahşap doğramaların PVC doğrama olduğu banyoda duşa kabin bulunduğu ve binanın soba ile ısındığı binada doğalgaz ve asansör bulunmadığı gözlemlenmiştir.
Çatı katı olarak iki oda bulunmaktadır.Bir daire özelliği taşımayıp daha çok depo ardiye olarak kullanılmaktadır.Çatı katı üstü hafif yalıtım malzeme ile kapatılmıştır.Taşınmaz her türlü belediye ve kamu hizmetlerinden yararlanmakta olup,konumu ulaşım yönünden iyidir.Belediye hizmetlerinden eksiksiz faydalandığı tespit edilmiş olup,İzmir'in orta ve alt gelir düzeyine sahip bir yerleşim bölgesindedir.Binanın yıpranmasının %25 düzeyinde olduğu ,3 kat natamam çatı kat yarım binanın tamamlanmamışlık oranın %80 düzeyinde olduğu bilirkişice tespit olunmuştur.
Geniş evsafı dosyasındadır.
Yüzölçümü : 114 m2
İmar Durumu :İzmir İli Karağlar İlçesi Bozyaka Mahallesi 30447 ada 23 parselinde kayıtlı taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında "Bitişik nizam 3 katlı konut adasında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti : İzmir 4 İcra Hukuk Mahkemesinin 21.03.2019 tarih 2018/986 Esas-2019/258 Karar sayılı ilamı ile borçlu ait hisseye 270.605,00 TL kıymet takdir olunmuştur.
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2843 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR