İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

İskenderun Karayılan'da kargir bina icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037731
Şehir : Hatay / İskenderun
Semt-Mahalle : KARAYILAN MAH. / CUMHURİYET
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/58400 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2016/58400 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, İskenderun İlçe, 222 Ada, 3 Parsel, KARAYILAN İMAR Mahalle/Köy, İmar Durumu: 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında Ayrık nizam 4 kat konut kullanımlı imar durumuna sahiptir.Bilirkişi Raporuna göre: 353,00 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı ana taşınmaz. Ana bina ve özellikleri: Betoname karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşaa edilmiştir. Bina girişi yol cephesine göre ön cephe, zemin kat seviyesindedir. Tek normal katlıdır. Cepheleri sıva üzeri boyalıdır. Elektrik, su, telefon, kanalizasyon, toplu taşıma gibi tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır. Mesken fiili durumda binanın zemin katında yola ve bina girişine göre 4 cephelidir. giriş kapısı demirdir. fiili olarak zemin katta 2 oda 1 salon mutfak banyo wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. salon ve oda zeminleri seramik kaplıdır. mutfak mahallinde mdf üzeri laminat kaplı dolaplar ve hazır tezgah mevcuttur. wc zemini seramik kaplıdır. mesken soba ile ısıtılmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği'nin 2 bölüm 16. madde 41. fıkrasına göre meskenin bölüm net kullanım alanı 100 m2 olarak ölçülmüştür. 222 ada 3 parselde kayıtlı 353,00 m2 yüzölçümlü "arsa" vasıflı ana taşınmaz üzerinde bulunan tek katlı müstakil meskenin değeri: 150.000,00 TL
Adresi : Karayılan Mah. 212. Sok. No:3 İskenderun / HATAY
Yüzölçümü : 353 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu :
1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında Ayrık nizam 4 kat konut kullanımlı imar durumuna sahiptir.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : 2565 SK 28. md gereği yabancıların taşınmaz mal edinemeyecekleri ve izin almadıkça kiralayamayacakları bölge içerisinde kalmaktadır.
1. Satış Günü : 16/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/58400 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR