İPSALA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İpsala / Aliço Pehlivan Köyü'nde kargir ev ve arsası icradan satılıktır

İPSALA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981354
Şehir : Edirne / İpsala
Semt-Mahalle : ALİÇOPEHLİVAN KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1186 ESAS
Muhammen Bedeli
:
285,202 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
19.09.2019 14:00
Satış Yeri
:
İpsala Belediye Düğün Salonu - Saraçilyas Mah. İPSALA / EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İPSALA
İCRA DAİRESİ
2016/1186 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İl, İpsala İlçe, 2704 Parsel, ALİÇO PEHLİVAN Mahalle/Köy, köy içi Mevki, 2704 parsel üzerinde bulunan iki katlı konut cinsinden bina ,betonarme sistem yapılmış olup duvarları tuğladır.içten ve dıştan sıvalı ,dıştan ısı yalıtım kağlaması yapılmış ,içten boyalıdır.zemin kat ,3 oda bir salon bir mutfak ,banyo ve tuvaletten oluşmaktadır.doğramaları plastik iç kapıları ahşaptır.döşeme kaplaması ve banyo wc duvarları seramik kaplıdır.üst kat 3 oda bir salon bir mutfak ,banyo ve tuvaletten oluşmaktadır.doğramaları plastik iç kapıları ahşaptır.döşeme kaplaması odalar ve salonunda laminant parkedir.banyo -wc duvarları ve döşemesi seramik kaplıdır.2704 parsel üzerinde bulunan tek katlı ardiye olarak kullanılan bina ,betonarme sistem yapılmış olup duvarları tuğladır.duvarları dıştan sıvalı ve boyalıdır.kapısı çift kanattan oluşan ,demir doğrama üzerine saç kaplıdır.çatısı demir iskelet üzerine saç kaplıdır.zemin kaplaması şaptır.2704 parsel üzerinde bulunan tek katlı ahır ve samanlık cinsinden bina ,yığma sistem yapılmış olup duvarları tuğladır.içten ve dıştan sıvalıdır.dıştan boyalıdır.çatısı ahşap üzeri kiremit kaplıdır.doğramaları plastik kapısı ahşaptır.zemin kaplaması şaptır.ana taşınmaz niteliği bahçeli kargir evdir.
Yüz ölçümü : 1.019,55 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 285.202,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/08/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 19/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İpsala Belediye Düğün Salonu - Saraçilyas Mah. İPSALA / EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1186 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR