BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık üç katlı kargir ev

BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874469
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : KARAMAN MAH. / İHSANİYE
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8111 ESAS
Muhammen Bedeli
:
296320 TL
Birinci Satış Günü
:
22.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
16. İCRA DAİRESİ
2017/8111 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz : Bursa İli Nilüfer İlçesi, Karaman Mahallesi 141 ada 5 parselde kayıtlı 85,65 m² yüzölçümlü bahçeli üç katlı kargir ev nitelikli taşınmazda bulunan borçluya ait tam hisse 296.320,00 TL muhammen bedel ve %18 Kdv oranıyla satış arz edilmiştir.
Özellikleri :Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Karaman Mahallesi, Gültekin Sokak, no: 3 adresindeki 85,65 m² miktarlı arsa ile bu arsanın büyük bir kısmı üzerine bodrum+zemin+2 normal+teras katlı olmak üzere toplam 5 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılanmış olan 1 adet binadan ibarettir. Bodrum katında depo, üst katlarının beherinde ise müstakil giriş kapılı ve mesken nitelikli 1 er adet dairesi bulunan binanın yerinde yapılan ölçümlerine göre, bodrum katının inşaat alanı 24,00 m², zemin katının 80,00 m², 1. normal katının 82,00 m², 2. normal katının 84,00 m² ve teras katının 70,00 m² olup, toplam inşaat alanı ise; 24,00+80,00+82,00+84,00+70,00 = 340,00 m² dir. Binanın ana giriş kapısı 2 kanatlı demir profil yapılı, katlar arası merdiven basamakları dökme mozaikler ile kaplı ve kenarları demir korkuluklu, ön dış cephe duvar yüzeyleri kiremit ve mozaik kaplamalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Binanın katlar itibarı ile görülen halihazır durumları ile diğer teknik ve fiziki özellikleri ise aşağıdaki gibidir.
Bodrum Kat : Halihazırda, binada ikamet edenler tarafından depo olarak kullanılmakta olup, tek bölümlüdür. Giriş kapısı ahşap olan deponun tabanı beton üzeri şap ile kaplı duvarları ise sıvalı ve boyasızdır.
Zemin Kat : Halihazırda,kiracı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılmakta olan bu kattaki daire, 1 adet oda, salon, antre, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Salonun tabanı laminat parke, antre, hol, mutfak ve odanın tabanları seramik ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri mermer kaplı tezgah ile alt ve üst ahşap dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde tabanlar tamamen, duvarlarının ise ½? si seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş ve iç kapıları ahşap, çift camlı olan pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey cepheli olan dairenin balkonu bulunmamaktadır. Doğalgazlı soba ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
1. ve 2. Normal Katlar : Halihazırda, 1. kattaki daire kiracıtarafından mesken amaçlı olarak kullanılmakla birlikte, 2. kattaki daire boş durumundadır. Daireler, yerleşim planı ile teknik ve fiziki özellikler yönünden genelde benzer olarak yapılmış olup, beher daire 1 adet oda, salon, antre, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Hol, mutfak ve salonun tabanları laminat parke, antre ve oda bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümlerinde, üzerleri granit mermer kaplı tezgah ile alt ve üst ahşap dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairelerin giriş kapıları çelik, iç kapıları ahşap, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey cepheli olan binanın1. kattaki dairesinin bu cephesinde 1 adet balkonu bulunmaktadır. Daireler, doğalgazlı soba ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Teras Kat : Halihazırda, boş durumunda olan bu kattaki daire, 1 adet oda, salon, hol, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salon ve odanın tabanları laminat parke, hol ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri mermer kaplı tezgah ile alt ve üst ahşap dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, çift camlı olan teras kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey cepheli olan dairenin bu cephesine bakan terası mevcuttur. Doğalgazlı soba ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 2 veya 3 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa arsa ve bina alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmiştir.
1) 5 Katlı B.A. Karkas Bina Kıymeti.......: 340,00 m2. * 670,00 TL/m2. = 227.800,00 TL.
2) Arsa Vasıflı Parsel Kıymeti….............: 85,65 m2. * 800,00 TL/m2. = 68.520,00 TL
Genel Toplam : 296.320,00 TL
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Fethiye-İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planında, Hmax.(Yükseklik): 6,50 m. (2 kat) olan bitişik nizam konut alanında kalmaktadır
1. Satış Günü : 22/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Bursa 16. İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası TAO Uluyol Şubesinde bulunan TR910001500158007298413037 nolu iban numaralı hesaba TC Kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat Kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan post cihazından yatırması lazımdır.Yabancı Para kurunda günlük değişmelerin olması 805 sayılı Kanunun birinci maddesine göre "döviz"teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 27.Maddesine göre Satış ilanının tebliği : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8111 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR