SAMSUN 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir ev ve fındık bahçesi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00840786
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : ÇELİKALAN MAH. / UNKAPANI
Yayınlandığı Gazeteler

DOĞRU VE TARAFSIZ HABER 23.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/272 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
72305 TL
Birinci Satış Günü
:
20.09.2018 10:55
İkinci Satış Günü
:
16.10.2018 10:55
Satış Yeri
:
Samsun 9 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-İlkadım/SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
9. İCRA DAİRESİ

2018/272 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Samsun İl, İlkadım İlçe, Çelikalan Mahalle, Bolaman Mevkii,193 Ada, 4 Parsel, ev ve tarla niteliğindedir. Taşınmaz üzerinde Tek katlı bir yapı ile tak katlı ahır-depo bulunmaktadır. Taşınmaz kalanı fiilen kapama fındık bahçesidir. Parsel içerisinde yer yer münferit meyve ağaçları vardır. Parsel büyük toprak grubu olarak kahverengi orman toprakları sınıfında, sığ derilikte, killi bünyede, topografyası ortalama % 45 meyilli, arazi kullanım kabiliyeti 7. Sınıf olan dikili tarım arazisidir. Taşınmaz üzerinde2 adet kiraz, 1 adet ceviz, 1 adet incir, 1 adet ayva ağacı vardır.Parsel üzerinde yaklaşık 97 m2 üzerine oturmuş yığma kargir mesken yapısı bulunmaktadır. Mesken dış sıvası ve boyası yapılıdır. Dış kapısı ve pencere doğramaları ahşaptır. Dış pencerelerde korkuluk bulunmaktadır. Çatısı kırma çatı olup üzeri oluklu sac ile kaplıdır. Yapı genel olarak yıpranmış ve bakımsız durumdadır. Mevcut hali ile3-A Grubu yapı sınıfına girmektedir.Ayrıca Parsel üzerinde yaklaşık 31 m2 üzerine oturmuş yığma kargir ahır-depo yapısı bulunmaktadır. Ahır dış sıvası ve boyası yapılıdır. Dış kapısı ve pencere doğramaları ahşaptır. Çatısı beşik tipi çatı olup üzeri oluklu sac ile kaplıdır. Yapı genel olarak yıpranmış ve bakımsız durumdadır. Mevcut hali ile1-B Grubu yapı sınıfına girmektedir. Taşınmazın 23/64 Hissesi satılacak olup, 23/64 hisse değeri: 72.305,50TLdir.

Adresi : Çelikalan Mah. İlkadım / SAMSUN

Yüzölçümü : 11.491,07 m2

Kıymeti : 72.305,50 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 20/09/2018 günü 10:55 - 11:00 arası

2. Satış Günü : 16/10/2018 günü 10:55 - 11:00 arası

Satış Yeri : Samsun 9 İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-İlkadım/SAMSUN

------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebligat yapılamayan ilgililere İİK127 maddesi gereği satış ilanının tebliğ yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/272 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR