SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir ev ve bahçesi

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00740231
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : ÇAVDAR MAH. / SÖKE
Yayınlandığı Gazeteler

SÖKE EKSPRES 23.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/1609 TLMT
Muhammen Bedeli
:
90000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2018 10:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke/ AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
SÖKE
İCRA DAİRESİ
2015/1609 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu taşınmaz Aydın ili,Söke ilçesi,Çavdar Mh.Köycivarı Mevkii,122 Ada,85 parsel,878,09 m2 alana sahip,Kargir ev ve bahçesinden oluşan tam hisseli taşınmazdır .Parsel içerisinde ,iki katlı yığma yapı mevcuttur.Yapının alt katı ,depo ve ahır olarak kullanılmakta ,üst katı mesken olarak kullanılmaktadır.Meskende 3 oda,mutfak,banyo-tuvalet bölümleri mevcut olup,giriş kapısı demir doğrama,iç kapıları ahşap doğrama,pencereleri alüminyum doğramadır.Tespit sırasında halen kullanılmakta olup inşaat alanı 80,00 m2 X 2 kat :160,00 m2 dir.Mevki olarak ,Köprüalan ve Karakaya Köylerinden Çavdar Köyüne gelen asfalt yol üzerinde ,Çavdar Köyü merkezine yaklaşık 500 metre mesafede bulunan mevkidedir.
Adresi : Çavdar Mh.Köycivarı Mevkii Söke /AYDIN
Yüzölçümü : 878,09 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Satışa konu taşınmaz 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı sınırları dışında kalmaktadır.Ayrıca,1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planında ,kırsal yerleşme alanı sınırlarıiçerisinde olup ,ayrıca Önemli Doğa Alanı sınırları içerisinde ve Karakaya Barajının içme ve kullanma suyu uzun mesafeli koruma alanı sınırları içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : '' **Tapu kaydının beyanlar hanesinde Yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı uyruklu tüzel kişilerin taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinemeyecekleri alan ,
**Yabancı uyruklu gerçek kişiler ile yabancı ülkelerde kendi ülkelerinin kanunlarına göre kurulan tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketleri taşınmaz ve sınırlı ayni hak edinemezler'' şerhleri bulunmaktadır. ''
1. Satış Günü : 04/04/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/04/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke/ AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK md 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1609 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/01/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR