GÖNEN (BALIKESİR) (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık kargir ev ve arsası

GÖNEN (BALIKESİR) (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788354
Şehir : Balıkesir / Gönen
Semt-Mahalle : HAVUTÇA MAH. / SARIKÖY
Yayınlandığı Gazeteler

GÖNEN POSTASI 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
103649 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2018 11:00
Satış Yeri
:
GÖNEN HUKUK MAHKEMELERİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
GÖNEN(BALIKESİR)
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU-2017/5 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Balıkesir ili Gönen İlçesi Havutça Mahallesi Köyiçi mevkii 1064 parsel sayılı taşınmaz 780,00m2 yüzölçümünde kargir ev ve arsa vasfındadır. Taşınmaz içinde bulunan 50m2 lik ev ahşap-kerpiç yığma olup çatı yerli kiremittir.meskenin zemin katı ardiye olarak kullanılmakta olup girişinde hol mutfak vardır. yer döşemeleri karaşaptır. 2 odası olup, duvarlar kireç boyalı kapılar eski ahşap, pencere çerçeveleri pvcdir.Wc-duş gibi temel öğeleri dışarıdadır.taşınmaz içinde bulunan 2 katlı 55 m2 taban alanlı bir mesken daha olup, bu meskende 2 oda, yerler ahşap, pencereler pvc, duvarlar kireç, iç kapıları ahşaptır.içinde eski mutfak ve duş vardır. taşınmaz içinde 25m2lik ardiye olup oturulamaz vaziyette eski bir yapıdan çevirmedir.çatısı avrupa kiremittir.taşınmaz içinde 25m2lik kümes olup derme çatma vaziyettedir.ayrıca yine taşınmaz içinde 85m2 lik ahır(dam-kümes), biriket ve taş yığma eskimiş vaziyettedir.ayrıca taşınmaz içinde 30m2 lik indirme mevcuttur.
Kıymeti : 103.649,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 24/04/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : GÖNEN HUKUK MAHKEMELERİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR