KASTAMONU İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir bina

KASTAMONU İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872909
Şehir : Kastamonu / İhsangazi
Semt-Mahalle : KALFAT MAH. / İHSANGAZİ
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU DOĞRUSÖZ 05.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/428 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
185836 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KASTAMONU İCRA DAİRESİ
2017/428 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İl, İhsangazi İlçe, 597 Ada, 3 Parsel, KALFAT Mahalle/Köy, olan taşınmaz üzerinde kargir iki katlı ev ve bahçesi bulunmakta olup, binada bodrum, zemin, 1 normal kat olmak üzere 3 kattan oluşmaktadır. Binanın dış cephesi sıva ve silikon esaslı dış cephe boyası ile kaplıdır. Bina içinde; zeminlerve merdivenler ahşap lata kaplama, duvarlar sıva üzeri plastik boyalıdır. Asansör bulunmayan binada, ısınma merkezi sistem katı yakıtlı kalorifer ile sağlanmaktadır. Fiili duruma göre; Bodrum katta depo,garaj kullanımlı olup 107m2 kullanım alanlı, zemin katta ve 1.katta dubleks kullanımlı konut özellikli olup 5 oda, mutfak, banyo, lavabo, wc, antre, hol, 2 balkon bulunmakta olup 214m2 olmak üzere toplam 321m2 kullanım alanlı yapı mevcuttur. Taşınmazın içersinde salon ve odaların zeminleri parke, antre, hol, ıslak hacimlerde zeminler seramik, mutfakta zeminler seramik kaplamadır. Islak hacimlerde duvarlar fayans kaplı olup diğer tüm hacimlerde duvarlar plastik boya kaplamadır. Mutfak içerisinde mutfak dolabı ve mermer tezgâh bulunmaktadır. Taşınmazın iç mahal kapıları ahşap ve pencereleri ısıcamlı pvc doğrama olup dış kapısı çelik kapıdır. Taşınmazın ısınma şekli merkezi sistem katı yakıtlı kaloriferli ısınma sistemidir. Taşınmaz bahçesinde 1 katlı, ahşap iskeletli olarak yapılmış, kamelya amaçlı olduğu düşünülen, 40m2 kullanım alanlı, önü açık müştemilat yapısı bulunmaktadır. Binanınyaşı ve binada mevcut yıpranma ve deformasyonlar dikkate alınarak,tespit tarihindeki fiziki ve kullanıma bağlı yıpranma oranının %10 olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Kalfat Mah. Tafracı Mevkii, Köy Sokağıİhsangazi / KASTAMONU
Yüzölçümü : 396,15 m2
İmar Durumu : İhsangazi Belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre, taşınmaz uygulama imar planı dışında mücavir alan sınırları içerisinde bulunmakta olup, İmar Kanunu Plansız alanlar imar yönetmeliğine göre E:0,30 emsalli ve Hmax:6,50 kot izinli, ayrık nizam konut yapılaşması imar izni bulunmaktadır.
Kıymeti : 185.836,95 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 08/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)Tahakuk eden KDV nin Katma Değer Vergisi Genel Uygulama tebliği veilgili mevzuatı uyarınca en geç ihale bedelin tahsil edildiği günü izleyen günün mesai saati bitimine kadar ihale alıcısı tarafından vergi dairesine ödenmediği taktirde ihale kararının kaldırılmasına karar verilecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, iş bu satış ilanının tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaim olacağı, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/428 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR