DURSUNBEY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir bina

DURSUNBEY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862056
Şehir : Balıkesir / Dursunbey
Semt-Mahalle : ÜÇEYLÜL MAH. / DURSUNBEY
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/76 talimat
Muhammen Bedeli
:
315,355 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 11:00
Satış Yeri
:
DURSUNBEY ADALET SARAYI ZEMİN KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DURSUNBEY
İCRA DAİRESİ
2018/76 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İli, Dursunbey İlçesi, Üçeylül Mahallesi Kesikceviz mevkii 522 Ada, 102 Parsel, sayılı Taşınmaz üzerinde Mesken amaçlı, Zemin kat, 1. normal Kat ve Çatı arası kat olmak üzere üç katlı bina, yığma yapı depo, trapez saç kaplı depo ve müştemilatı yer almaktadır. Taşınmaz Dursunbey 1/1000 uygulama imar planında ve konut alanında kalmaktadır. Yol, Su, elektrik kanalizasyon vb. belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
MESKEN AMAÇLI BİNA: Yapımına 1993-1995 yıllarında başlandığı kanaatine varılan 105,16 m2 taban alana sahip binanın her üç katıda mesken olarak kullanılmaktadır. Bina girişinde 23,34 m2 ve ortak kullanım alanı üzeri kapalı teras balkon yer almaktadır.
Zemin katta bir salon, bir mutfak,iki oda, antre wc ve baynodan oluşan kattır. oda ve antrede iç sıvalar alçı düzleme sıvalı ve kartonpiyerli olup, pencerede doğramaları plastik, kapılar vernikli ahşap doğramadır.Mutfak ve Antre tabanları, wc-banyo tabanları ve duvarları yaklaşık 200 cm seramik kaplıdır. Mutfakta Mermerit Tezgah ve mdf mutfak dolapları bulunmaktadır. Salon ve iki odanın tabanı laminat parke kaplıdır.
Birinci Normal katta; bir salon, bir mutfak, iki oda, antre, wc ve banyodan oluşmaktadır. Oda ve antrede iç sıvalar alçı düzleme olup, üzeri duvar kağıdı ile kaplanmıştır. Mutfak tabanı, antre tabanı, wc ve banyo taban ve duvarları seramik kaplıdır. Giriş Çelik kapı, İç oda kapıları amerikan pres kapıdır. Pencere doğramaları plastiktir. Mutfakta granit mutfak tezgahı ve mdf dolaplar mevcuttur. Salon ve iki oda tabanı laminant kaplıdır.
Çatı arası olarak mesken amaçlı oluşturulan katta bir salon, bir mutfak, iki oda ve wc-duş bölümlerinden oluşmaktadır. Duvar alçı düzleme, giriş kapısı çelik kapı ve iç oda kapıları Amerikan Pres kapıdır. Mutfak tabanı antre tabanı ve wc-duş tabanı ve duvarları seramik kaplıdır. Salon ve iki oda taban döşemesi laminant parkedir.Çatı katı oluşturulurken, çatı eğimi ve şekli değiştirilirken Odalar için yükseklikler oluşturulmuş, oda içindeki tavanlar alçıpan malzemeler ile kaplanmıştır. Bina içindeki Merdiven dairesi alçı düzleme, basamak ve sahanlıklar seramik kaplıdır. Merdiven korkulukları demir doğramadır. Bina katı yakıt ile ısıtılmakta, Çatı üzeri mebran ile kaplı, Bina dış cephesi mantolama yapılmış olup, ısı yalıtımı sağlanmıştır.
YIĞMA YAPI DEPO: Taban alanı 48,07 m2 yüzölçümlü, zemin katı garaş kullanımına uygun,arka kısmıdaki bölüm kazan dairesi ve kömür deposu olarak kullanılan, birinci normal katı malzeme deposu olarak kullanılan, mesken binasına bitişik iki katlı yığma yapıdır. Zemin katın tavan döşemesi betonarme, duvarlar yığma tuğla, zemin kat tabanı seramik ve arka cephe dışındaki iç duvarlar sıvalıdır. Birinci katın tavan döşemesi bulunmamakta, üzeri tek akıntılı ahşap çatı ve kiremit örtüsü ile kaplıdır.
SAÇ DEPO: Taban alanı 59,56 m2'dir. Parselin kuzey tarafında yığma yapı depoya bitişiktir. Taşıyıcı iskeleti kutu profilinden oluşturulmuş,Ortalama 4 m. yüksekliğindeve Tek akıntılı çatı olan üç kenarı ve çatısı trapez saç ile kaplanmıştır.
MÜŞTEMİLAT: Arka cephede ve binaya biişitik 11,40 m2 taban alanlı yığma tek katlı yapıdır. İç ve dış sıvaları yapılmış, Pencedere doğramaları takılı, Henüz giriş kapısı tamamlanmamış tek oda müştemilattır.
Adresi : Üçeylül Mah.Kesikceviz mevkii Dursunbey
Yüzölçümü : 439,39 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 315.355,92 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 15/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : DURSUNBEY ADALET SARAYI ZEMİN KAT MEZAT SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/76 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR