BURSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir bina

BURSA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861898
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : MEVLANA MAH. / ARABAYATAĞI
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/13932 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.10.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.11.2018 11:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
3. İCRA DAİRESİ
2017/13932 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Satışa konu taşınmaz özellikleri: Bursa ili, Yıldırım ilçesi, mevlana mah. yeşilevler sokakta kain ve tapunun 813 ada, 49 sayılı parselinde kayıtlı olup, üzerinde iki katlı konut vasıflı bina bulunan taşınmazın
İMAR DURUMU: Yıldırım Belediyesi İmar ve şehircilik Müdürlüğünün12.06.2018 tarih ve E.3170-19579sayılı yazıları ileBursa İli, Yıldırım İlçesi, MevlanaMah. H22d.03d.4d pafta, 813 ada, 49parselde kayıtlı119.99m2 yüz ölçümlü taşınmazında içinde bulunduğu bölgenin, Çevre ve şehircilikBakanlığı İle Yıldırım belediyeMeclisininKararlarıyla kentsel Dönüşüm alanı ilan edildiği ilekentsel Dönüşün alanında kalan Bölgede hazırlanan1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına onay sürecinin tamamlanarak kesinleşmesinden sonra taşınmaza ilişkin imar durumu bilgisinin verilmesinin mümkün olacağı bildirilmiştir. Taşınmaz üzerinde Kargir inşaat tarzında yapılmış, beton teras çatılı ve dış cephesi zemin kat seramik birinci kat dış cephe boyası ile boyalı, 4 kapı numaralı iki katlı konut vasıflı, 25.02m2 avlusu ve avluda 4.45m2 alanlı odunluk olan 85.26m2 oturma alanlı iki katlı bina bulunmaktadır.
Zemin kat: Hol, salon, 2 oda, mutfak, banyo, tuvalet mahallerinden ibaret 85.26m2 alanlı, yerler mutfak, banyo tuvalet gibi ıslak mahaller seramik, hol, salon ve odalar laminat parke yer döşeme kaplaması, duvarlar, banyo ve tuvalet fayans duvar kaplaması diğer mahal duvarları saten badana, iç kapı doğramaları Amerikan tipi mobilya kapı, pencere doğramaları PVC plastik doğrama, mutfak tezgahı mermer, tezgah altı ve tezgah üstü dolaplar mevcut, müstakil kombi sistem kaloriferl i ısınmalıdır.
Birincikat: Avludan ayrı bir merdivenden çıkılarak girilenbirinci kat Hol, salon, 2 oda, mutfak, banyo, tuvaletile girişte teras balkon olarak kullanılan sundurma mahallerinden ibaret 85.26m2 alanlı, yerler mutfak, banyo tuvalet gibi ıslak mahaller mozaik, salon ve odalar marley yer döşeme kaplaması, duvarlar, banyo ve tuvalet fayans duvar kaplaması, diğer mahal duvarları plastik badana, iç kapı doğramaları Amerikan tipi mobilya kapı, pencere doğramaları PVC plastik doğrama, mutfak tezgahı mermer, tezgah altı ve tezgah üstü dolaplar mevcut, müstakil kombi sistemkaloriferliısınmalıdır.
Kıymet takdirine konu olan söz konusu taşınmazın bitişiği ve çevresi genelde 3 katlı konut yapıları ile meskun, şehir merkezine uzak mesafede olmakla beraber toplu ulaşım araçları ile şehir merkezine ulaşımın kolay olduğu,Belediye ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden yararlanmakta olan, su, kanalizasyon, telefon, elektrik, alt yapı mevcut olan bir bölgede bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 119,99 m2 Arsa Payı : TAM KDV Oranı : %18
Kıymeti : 250.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/11/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13932 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR