AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir bina

AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860277
Şehir : Sakarya / Karapürçek
Semt-Mahalle : MECİDİYE MAH. / KARAPÜRÇEK
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/352 TLMT
Muhammen Bedeli
:
319,514 TL
Birinci Satış Günü
:
09.11.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:30
Satış Yeri
:
AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYAZI
İCRA DAİRESİ

2014/352 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İli, Karapürçek İlçesi, Mecidiye Mahallesi,Yörükler Mevkii,148 Ada, 69 Parsel de kayıtlı Bahçeli Kargir Ev nitelikli taşınmazın tamamı satılacaktır.Taşınmaz Dursun ÖZTÜRK adına kayıtlı olup hissesi tamdır.Taşınmazın yüz ölçümü 6.670,54 m2 dir.Taşınmazın üzerinde yaklaşık 13-14 yıllık, 102 m2 kullanım alanına sahip,tek katlı betonarme kargir yapı mesken bina bulunmaktadır.Binanın çatısı saç örtülü,sıvalı boyalı,sobalı ısınma sistemine sahip,pencereler pvc,iç kapılar ağaç doğrama,doğu yönünden giriş kapısı ve teras balkon bulunmaktadır.Taşınmaz kinli tınlı toprak yapısında sulama ve drenaj problemi bulunmamakta,verim gücü orta düzeyde,halihazırda üzerinde gençleşme budaması yapılmış verim çağında kapama fındık ağaçları bulunmakta olup 5. sınıf tarım arazisi niteliğindedir.Meskun mahal içinde topografik olarak %12-20 eğimli,geometrik olarak dikdörtgen bir yapıya sahip,güney yönünden mahalle içi asfalt kadastral yola cepheli,her türlü kamu hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmaz Karapürçek şehir merkezine 2 km,D-100 Adapazarı-Düzce karayoluna 5 km,TEM Anadolu otoyolu bağlantı gişelerine 10 km mesafededir.Taşınmaz 23/11/2015 tarih ve 1306 yevmiye numaralı Aile Konut Şerhiyle birlikte satılacaktır.
Adresi : Mecidiye Mahallesi Karapürçek/SAKARYA
Yüzölçümü : 6.670,54 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 319.514,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 23/11/2015 tarih ve 1306 yevmiye numarasıyla Ayşe ÖZTÜRK lehine Aile Konut Şerhi vardır.
1. Satış Günü : 09/11/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : AKYAZI ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/352 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR