ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir bina

ZONGULDAK 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859894
Şehir : Zonguldak / Merkez
Semt-Mahalle : KALEOĞLU KÖYÜ / BEYCUMA
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1936 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,365 TL
Birinci Satış Günü
:
12.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
09.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
1.İcra Müdürlüğü Kalemi - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZONGULDAK
1. İCRA DAİRESİ
2017/1936 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tapu Kaydı:Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Kaleoğlu Köyü,124 Ada,4 Parsel,1.393,25 m2 yüzölçümlü, 2 Katlı Kargir Bina Kargir Su Deposu ve Bahçe niteliğinde taşınmazdır.Tapu kaydına göre mülkiyeti tam hisselidir.
İmar Durumu:Belediye ve mücavir alan sınırları dışındadır.İmar planı yoktur.
Özellikleri:Özellikleri olarak tarla vasfını taşımaktadır.Üzerinde; az sayıda çeşitli ağaç,bodrum kat+2 katlı kargir yapı ve kargir su deposu bulunmaktadır.Kargir yapı mesken niteliğindedir.Bodrum kat+2 katlıdır. Kargir yapı tarzında inşa edilmiştir.Özellikleri olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığının III. Sınıf (A) yapı grubu içersine girmektedir.
Adresi: Zonguldak İli, Merkez İlçesi, Kaleoğlu Köyü,124 Ada,4 Parsel.
Kıymeti: 150.365,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: 3303 sayılı kanunun 3.maddesi gereğince idarenin ve ruhsat sahiplerinin maden arama ve işletme faaliyetlerine müdahale edilemez ve bundan doğacak zararlardan mülkiyet hakkına dayanılıp tazminat davası iddiasında bulunulamaz.
1. Satış Günü: 12/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü: 09/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: 1.İcra Müdürlüğü Kalemi - Adalet Sarayı MERKEZ / ZONGULDAK

Satış şartları:1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1936 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 05/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR