BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir bina

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00788088
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : KARAMAN MAH. / İHSANİYE
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1131 ESAS
Muhammen Bedeli
:
228990 TL
Birinci Satış Günü
:
05.06.2018 13:30
İkinci Satış Günü
:
05.07.2018 13:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
15. İCRA DAİRESİ
2017/1131 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri: TAPU KAYDI: Bursa ili Nilüfer ilçesi KAraman Mahallesi, 124 ada, 2 parsel 99,40 m2 miktarlı "Bir katlı kargir ev" vasıflı tamamı Dilaver Karabulut adına kayıtlı taşınmaz
İMAR DURUMU: Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 31.01.2017 tarih ve E.12583 sayılı yaıları ile Nilüfer ilçesi Karaman, 124 ada, 2 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli Fethiye -İhsaniye Revizyonu uygulama İmar Planında Hmax. (Yükseklik) 6,50m.(2 kat) olan bitişik nizam konut alanında kalmaktadır.
MAHALLİ DURUMU: Nilüfer ilçesi sınırları dahilinde bulunan Karaman Mahallesi, Neşeli sokak no: 1 adresindeki 99,40 m2 miktarlı arsa ile bu arsanın büyük bir kısmı üzerine zemin+1 normal+teras katlı olmak üzeretoplam 3 katlı ve B.A. karkas niteliğinde yapılanmış olan 1 adet binadan ibarettir. Taşınmaz Neşeli sokak ile Kemer sokağının kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Beherkatında müstakil giriş kapılı ve mesken nitelikli 1'er adet dairesi bulunan binanın yerinde yapılan ölçümlerine göre, zemin ve 1. katlarının beherinin inşaat taban alanı 96,00 m2 ve teras katının 72 m2 olup, toplam inşaat alanı ise (2 kat *96,00)+72=264,00 m2 dir.
ZEMİN KAT: Halihazırda, mukadder Karabulut taraından mesken amaçlı olarak kullanılmakta olup, 3 adet oda salon antre, mutfak,banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Antre, salon ve odaların tabanları laminat arke, mutfak bölümününseramik ile kaplı duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Antreye açık durumunda olan mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı, ankrestrelive (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş ve iç kapıları ahşap, çift camlı olan pencere çerçeveleri ise PVC profildir.Kuzey ve doğu cepheli olan dairenin balkonu bulunmamaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup elektrik,doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
1.NORMAL KAT: Halihazırda Özer Karabulut tarafından mesken amaçlı olarak kullanılmakta olan bu kattaki daire, 2 adet oda salon, antre,mutfak banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antra ve mutfak bölümlerinin seramikile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Antreye açık durumunda da olan mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı, ankrestreli ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üste MDF dolapaları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş ve iç kapıları ahşap, çift camlı olan pencere çerçeveleri ise PVC profildir.Kuzey ve doğu cepheli olan dairenin balkonu bulunmamaktadır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
TERAS KAT: Halihazırda Mukadder Karabulut tarafından mesken amaçlı olarak kullanılmakta olup 2 adet oda, salon, hol, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabobölümlerinden ibarettir. Salonun tabanı laminat parke, 1 adet odanın marley, 1 adet odanın beton üzeri şap , hol ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı , duvarları ise sıvalıve plastik boyalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri mermer kaplı tezgah ile alt ve üst ahşap dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giri ve teras kapıları ile çift camlı olan pencere çerçeveleri PVC profil , iç kapıları ise ahşaptır. Kuzey ve doğu cepheli olan dairenin 2 cephesine de bakan geneş terası mevcuttur. Odun veya kömür sobası ile ısıtılmakta olup elektrik, doğalgaz abonelikleri vardır.
Yüzölçümü : Toplam 264,00 m2
Arsa Payı : TAM
Kıymeti : 228.990,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Türkiye İş Bankası ipotek şerhi
1. Satış Günü : 05/06/2018 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 05/07/2018 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1131 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR