KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00732543
Şehir : Kayseri
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 06.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8527 ESAS
Muhammen Bedeli
:
75000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.03.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.03.2018 11:00
Satış Yeri
:
Kocasinan Belediyesi Mezat Salonu - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F Kayseri Adalet Sarayı Arkası Kocasinan/KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ

2017/8527 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kayseri ili, Melikgazi İlçesi, Yeşilyurt mah. Köyiçi Mevkii, 11745 ada, 21 parselde kayıtlı, 759,10 m2 yüzölçümlü kargir ev bahçesi vasfındaki taşınmazdır. Taşınmaz üzerindeki yapı; zemin kat ve 1 kattan oluşan, toplam 2 katlı yapıdır. Yığma Kargir tarzda yapılmıştır. Çatısı yapılı olup, üzeri kiremit döşelidir. Yapının taşıyıcı duvarları ocak taşından yapılmış olup, derzleri yapılıdır. Yapının giriş kapısı demir doğramadır. Kömürle ısıtılmakta olup, sobalıdır. Bu yapı yaklaşık 30-35 yıllıktır. Elektrik ve su tesisatı bulunmaktadır. Brüt Alanı yaklaşık 200 m2'dir. Yapının 1. katında; Antre, salon, 3 oda, mutfak, banyo lv-wc bulunmaktadır. İç kapıları fabrikasyon pres kapıdır. Pencereler PVC doğrama olup ısıcamlıdır. Zeminlere şap atılmış olup, henüz kaplamaları yapılmamıştır. Duvarlar sıvalı olup üzeri plastik boyalıdır. Banyo, Lv-wc duvarları fayans kaplamadır. Mutfakta dikme mermerden tezgah yapılıdır. Tezgahın alt ve üstünde mutfak dolabı yapılıdır. Doğalgaz tesisatı bulunmamaktadır. Hacizli taşınmaz kent yerleşim alanının doğusunda bulunmaktadır. Meskun mahal olarak köy yerleşim alanı içerisinde olup, çevresi genelde 1-2 katlı konut amaçlı binalarla yapılaşmıştır. Konut bölgesi olarak genelde düşük gelir gruplarınca tercih edilmektedir. Taşınmaz kentsel kamu hizmetleriden yararlanmaktadır.

Adresi : Yeşilyurt Mah. Çayırköprü Sok. No:29, 29/AKocasinan / KAYSERİ

Yüzölçümü : 759,10 m2

İmar Durumu: Taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulamaimar planı sınırları dışında kalmaktadır.

Kıymeti : 75.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı üzerinde Aile Konutu şerhi bulunmaktadır.

1. Satış Günü : 01/03/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 26/03/2018 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Kocasinan Belediyesi Mezat Salonu - Plevne Mah. Serin Sok. No:10/F Kayseri Adalet Sarayı Arkası Kocasinan/KAYSERİ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8527 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

1076
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR