KASTAMONU 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık iki katlı kargır ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00767826
Şehir : Kastamonu / Merkez
Semt-Mahalle : HATİPOĞLU KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

KASTAMONU DOĞRUSÖZ 14.03.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/22122 ESAS
Muhammen Bedeli
:
63203 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.06.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.KASTAMONU 4. İCRA DAİRESİ
2017/22122 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri: Kastamonu, Merkez,Hatipoğlu Köyü,Sipahi Mahallesi Mevkii 126 Ada,11 Parsel,Kargir İki Katlı Ev ve Ahır ve bahçesi vasfında tam hisseli taşınmaz.Ana gayrımenkul üzerinde bulunan ahşap bina 2 katlı 8x9=72 M2 yüzölçümlü, ahşap bina tekniğinde yapılmış, dış cephesi sıvalı ve boyalı, ahşap iskeletli çatısı üzerine kiremit kaplama, ahşap doğrama pencereli ve ahşap doğrama giriş kapılı bina mevcuttur. Binanın zemin katında depo ve kuruluk olarak kullanılan ahşap doğrama kapılı, zemini şap, duvarları sıvasız ve boyasız tek göz halinde bölüm bulunmakta olup 1. katta 2 oda, salon, banyo,lavabo, wc blunan meskende zeminler ve tavanlar lata kaplama, duvarlar sıva ve boya, ahşap doğrama kapılı yapılmış, sobalı ısınma yapılan mesken bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan ahır 1 katlı, 8x10=80 M2 yüzölçümlü yığma bina tekniğinde yapılmış dışı sıvasız ve boyasız ahşap kapılı, ahşap iskeletli çatısı üzerinde galvaniz saç kaplama yapılmış, müştemilat olarak kullanılan yapı vardır. Taşınmaz köy yerleşik alanı içerisinde, düzgün geometrik şekilli, yaklaşık %3-4 eğimli olup, kadastro yolu mevcuttur.Kumlu tınlı toprak yapısında sulanabilir özelliktedir. köy yerleşik alanında olduğundan arsa vasfındadır. Taşınmaz üzerinde 3 adet Armut, 2 adet Elma, 1 adet Kiraz ve 2 adet Ceviz ağacı bulunmaktadır.
Adresi :Hatipoğlu Köyü Sipahi Mahallesi 126 Ada 11 Parsel Merkez/ Kastamonu
Yüzölçümü : 2.613,94 m2KDV Oranı : %18 Kıymeti : 63.203,64 TL
İmar Durumu : Kastamonu Belediyesi İmar Planı ve Mücavir Alan sınırları dışında kalmaktadır. Kastamonu İl Özel İdare Müdürlüğünden alınan bilgiye göre köyde ikamet edenlere köy muhtarı izni, İl Özel İdareProje Bölümünün proje onayı ile İmar Kanununun Plansız alanlar Yönetmeliğine göre 6,50 kot izinli, 2 katlı, E:0,30 konut yapılaşmasına müsade edilmektedir.
1. Satış Günü : 08/05/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 06/06/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Giriş Kat No:Z-16 MERKEZ / KASTAMONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/22122 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR