EDREMİT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

EDREMİT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00727708
Şehir : Balıkesir / Edremit
Semt-Mahalle : YOLÖREN MAH. / EDREMİT
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 29.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/670 talimat
Muhammen Bedeli
:
240000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.02.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.03.2018 10:30
Satış Yeri
:
Edremit Adliyesi - Edremit Adliyesi Zemin Kat Santral Odası Önü Adliye Koridoru EDREMİT / BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDREMİT
2. İCRA DAİRESİ
2016/670 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Edremit İlçe, 638 Parsel, Yolören mah. Köyiçi mevkiinde kain tapunun bahçeli kerpiç ev cinsli taşınmazdır. Mahalle/Köy, Taşınmaz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 05/06/2015 tarihinde onaylanan 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planına göre,kırsal yerleşik alanda kalmakta olup,bu plana göre;imar planı olmayan kırsal yerleşik alanlarda konut,tarımsal amaçlı yapılar,turizm tesislerinde yapılanma koşulları bina yüksekliği h=6.50 m,E(Emsal):0,50 dir.Tapuda kerpiç ev görünmesine rağmen evin yıkılıp yerine kısmi bodrumlu iki katlı betonarme tarzında bina inşaa edildiği görülmüştür.Tapudan herhangi bir cins değişikliği yapılmamıştır.Konum olarak topoğrafik yönden oldukça eğimli bir arazi yapısına sahiptir.Yolların bir kısmı yapılmış,bir kısmı henüz toprak yol durumundadır.Taşınmaz iki katlı olup,ayrı ayrı girişleri bulunmaktadır.638 nolu parsel yolören köyü yolu üzerinde,köyiçi mevkiinde Çanakkale-İzmir ana asfaltına 1600mt-Kadıköy Mah. 1600 mt.-Edremit'e 3500 mt mesafede,ulaşımı özel veya mahalle dolmuşları ile sağlanmaktadır. Taşınmazda mevcut zemin kat 1 nolu meskenin girişi bahçe içinden ve balkondan çelik kapılı girişlidir.Hol+antre+3 y.odası+salon+mutfak+banyo wc li+L şeklinde balkon.Yerler seramik.Duvarlar sıvalı ve boyalı,iç kapılar Amerikan tarzı pres.Dış kapı ve pencereler pvc ısı camlı.Balkon yerleri seramik.Ayrıca balkonda barbekü bulunmaktadır.Mutfak L şeklinde mermer tezgah.Alt ve üst dolapları lam tarzında hazır.Fırın ve buzdolabı yeri.Banyo:Önünde hol ve ayaklı lavabosu bulunmakta.Yerler seramik duvarlar fayans döşelidir.Wc li normal duşlu lavabolu balkon içleri ve binanın bir kısmı sıvalıdır.Yaklaşık 160 m2 kullanım alanlıdır.Yapı yenidir.Elektrik ve suyu mevcuttur.Belediye hizmetlerinden istifade etmektedir.Güneş enerjisi mevcuttur.Meskende oturulduğu görülmüştür.Normal kat 2 nolu mesken Giriş ayrı dışarıdan betonarme sahanlıklı merdiven ile çıkılarak sağlanmakta.Yan balkondan giriş çelik kapılı.Hol+antre+3 y.odası+salon+mutfak+banyo wc li+L şeklinde balkon.Duvarlar sıvalı ve boyalı.İç kapılar Amerikan tarzı pres.Dış kapılar ve pencereler pvc ısı camlı.Yerler halıfleks tarzı kaplanmıştır.Balkon yerleri beton şaplı.Balkon içleri sıvalı.Bu kısmın dış kısımları sıvasızdır.Mutfak:L şeklinde mermer tezgah,alt ve üst dolapları çıtalı tarzında hazır.Fırın ve buzdolabı yeri.Banyo önünde hol ve ayaklı lavabosu bulunmakta.Yerler seramik duvarlar fayans döşelidir.wc'li normal duşlu lavabolu.Balkon içleri ve binanın bir kısmı sıvalıdır.Yaklaşık 160 m2 kullanım alanlıdır.Yapı yenidir.Elektrik ve suyu mevcuttur.Belediye hizmetlerinden istifade etmektedir.Güneş enerjisi mevcuttur.Meskende oturulduğu görülmüştür.Çatı kısmı teras şeklindedir.
Yüzölçümü : 420 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 20/02/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 20/03/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Edremit Adliyesi - Edremit Adliyesi Zemin Kat Santral Odası Önü Adliye Koridoru EDREMİT / BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/670 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/12/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR