İPSALA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00727247
Şehir : Edirne / İpsala
Semt-Mahalle : SARICAALİ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 03.01.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2005/644 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220642 TL
Birinci Satış Günü
:
01.03.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.03.2018 14:00
Satış Yeri
:
İPSALA BELEDİYE DÜĞÜN SALONU, SARAÇİLYAS MAH. İPSALA EDİRNE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İPSALA
İCRA DAİRESİ
2005/644 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Edirne ili İpsala ilçesi Sarıcaali köyü köy içi mevkide 234 ada, 22 parsel, 1643,85 m2 arsa üzerinde bulunan 188 m2 binanın duvarları tuğladan içi dışı sıvalı kapı ve pencereleri plastik ve alüminyum doğramadan yapılmış üstü ince saç ile örtülü zemini dökme mozaik ve kale seramik ile kaplı kahvehaneye bitişik olarak yapılan binanın kolonları dikilmiş üstü hasır beton olup elektrik tesisatı mevcut kullanılan malzeme, işçiliği ve bakımlılığı göz önüne alınarak bina bir bütün olup halen kahvehane olarak kullanılmaktadır. 104 m2 binanın duvarları kerpiçten içi ve dışısıvalı kapı ve pencereleri ahşap doğramadan yapılı üstü çatı ve kiremitle örtülü halen depo olarak kullanılmaktadır.120 m2 binanın duvarları tuğladan içi ve dışı sıvalı tek katlı kargir bina olup 4 oda, 1 salon, bir mumfak,1 banyo ve tuvaletten oluşmaktadır. İçkapıları ahşap doğramadan dış pencereleri plastik doğramadan ıslak zeminler kale seramik ve fayans ile kaplı kuru zeminler şap betonu üstü kiremit ile örtülüelektrik tesisatı mevcut kullanılan malzeme, işçiliği ve bakımlılığı göz önüne alınarak bina bir bütün olup halen ev olarak kullanılmaktadır.46 m2binanın duvarları kerpiçten içi ve dışı sıvalı üstü çatı ve kiremitle örtülü kapı ve pencereleri ahşap doğramadan yapılı kullanılan malzeme, işçiliği göz önüne alınarak halen depo olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Sarıcali Köyü İpsala Edirne
Yüzölçümü : 1.643,85 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 220.642,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 01/03/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 28/03/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : İPSALA BELEDİYE DÜĞÜN SALONU, SARAÇİLYAS MAH. İPSALA EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2005/644 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR