GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık betonarme karkas bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00853905
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 17.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/192914
Muhammen Bedeli
:
192276 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2018 11:20
İkinci Satış Günü
:
13.11.2018 11:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/192914 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Girne Mah. 1623 Ada, 114 Parsel, taşınmazda Borçlunun 22/1227 lik hissesi olan 132,04 m2 si satılacaktır. Özellikleri:Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında Bağ olarak belirtilen parsel üzerinde betonarme karkas 2 katlı bina bulunduğu tespit edilmiştir. taşınmaz şehrin gecekondu bölgesinde maddi olarak gelir seviyesi düşük insanların ikamet olarak kullandığı bölgededir. Arif Nihat Asya lisesine 250metre, Güven Polis karakoluna 200metre, Mehmet Akif İlkokuluna 270metre mesafededir. Çevresinde 2,3 katlı gecekondu binalar bulunmaktadır. Tüm Belediye ve sosyal hizmetlerinden faydalanmakta olduğu görülmüştür. Yakın çevresinde Okul, Hastane, Cami ve park bulunmaktadır. taşınmaz yol, su, elektik, kanalizasyon, telefon, internet, doğalgaz v.s. gibi alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, dolmuş, otobüs yakın olup ulaşım sorunu yoktur. Taşınmazın imar durumu özellikleri ile birlikte inşaat yapımına elverişli olması, ana yola yakın olması, belediye altyapı ve sosyal hizmetlerden faydalanması, şehir merkezine uzak olması, etrafının çarpık yapılaşma ve gecekondu olması olumsuz unsurlarıdır. Taşınmazın yukarıda belirtilen tüm olumlu ve olumsuz yönleri dikkate alınarak değerlendirme yapılmıştır. alınmıştır. Düzensiz bir yapısı mevcuttur. Girişte yörede hayat olarak tabir edilen 4x5 ebadında boş alan, bu alanın kuzey tarafında toplam 2x4,60 ebadında kömürlük, banyo, wc bulunmaktadır. 1,5metre yükseklikte 4x5 ebadında tek oda mevcuttur. 1.katta ise 2 oda (4x5 ebatlarında), mutfak 3x4 ebadında lavabo wc ve banyonun olduğu görülmüştür. Alt kattaki oda boyasızdır. Üst kat odalar yağlı boya, ıslak zeminler fayanstır. Mutfağın penceresi ve dolapları ahşap doğramadır. Tezgahı granittir. Yine girişin sol tarafında briketten yapılı sıvasız 3x4 ebadında bir oda mevcuttur. Girişin tabanları beton şap ile kaplıdır. taşınmazın imar durumu bitişik nizam olup parselin tamamı üzerinde yapı mevcuttur.

Adresi : GirneMahallesi, 1623 Ada 114 Nolu Parseldir Merkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 7.364,00 m2Borçlunun 22/1227 lik hissesi olan 132,04 m2 si satılacaktır
İmar Durumu : bitişik nizam 3 katlı konut yapı adasına, serbest nizam 2 katlı konut yapı adası

Kıymeti : 192.276,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz Üzerinde Genel Hisse Hatası Vardır

1. Satış Günü : 17/10/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 13/11/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/192914 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.14/08/2018
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR