BALIKESİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3 katlı kargir bina

BALIKESİR 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875181
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : AYGÖREN MAH. / KARESİ
Yayınlandığı Gazeteler

YENİSÖZ 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/451 esas
Muhammen Bedeli
:
230000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2018 10:30
Satış Yeri
:
BALIKESİR ADALET SARAYI 3.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ-BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
3. İCRA DAİRESİ
2017/451 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İİK.nun 133.maddesine göre Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Balıkesir İl, Altıeylül İlçe, 2.AYGÖREN Mahallesi, 5089 Ada, 6 Parselde bulunan iki katlı kargir ev vasfı ile kayıtlı taşınmaz 98,94 m2 yüzölçümüne sahiptir.Üzerinde 3 adet meskenden oluşan 3 katlı yapı bulunmaktadır. Taşınmaz bölgede bulunan kapalı pazar yerine 200 metre, Asgari Hastaneye 750 metre,Yunus Emre Ortaokuluna 200 m. Mesafededir. Parsel üzerindeki 3 katlı kargir ev parselin tamamına oturduğu, Yapı 3 katlı olarak inşaa edilmiş, zemin kat yaklaşık 98 m2 1. Ve 2.kat 70 m2 kullanım alanına sahiptir. Zemin ve 1.katı kullanılmakta, 2.katı kullanılmamaktadır. Dış cephe sıvalı ve boyalı,pencere doğramaları plastiktir. Bina sobalıdır. Çatısı ahşap olup üzeri kiremit kaplıdır.
Adresi : 2.Aygören Mah.Ballıca Sk.-Altıeylül/BALIKESİR
Yüzölçümü : 98,94 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Altıeylül 2.Aygören(Dinkçiler mah.919 K III pafta 5089 ada, 6 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam 3 katlı (A-3) konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve hacizler mevcut
Satış Günü : 14/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADALET SARAYI 3.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ-BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/451 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR