İVRİNDİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3 katlı kargir bina

İVRİNDİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860267
Şehir : Balıkesir / Balya
Semt-Mahalle : AKBAŞ MAH. / PATLAK
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/120 talimat
Muhammen Bedeli
:
184,850 TL
Birinci Satış Günü
:
02.11.2018 11:45
İkinci Satış Günü
:
30.11.2018 11:45
Satış Yeri
:
İVRİNDİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İVRİNDİ
İCRA DAİRESİ
2017/120 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Balıkesir İli, Balya İlçesi, 150 Ada, 25 Parselde kayıtlı olup, AKBAŞ Mahallesi Köyiçi Mevkiindedir. Yola cephesi vardır. Zemini düzdür. Şekil olarak düzgün bir geometrik şekilde değildir. Taşınmazın üzerinde üç katlı bina ve müştemilat bulunmaktadır. Taşınmaz imar planı dışındadır. Taşınmaz üzerinde bulunan üç katlı bina betonarme karkas tarzında inşa edilmiştir. Zemin kat+birinci kat+ çatı katı olmak üzere üç katlıdır. Çatı katında terası vardır. Çatısı ve çatı kaplaması yapılmıştır. Dış cephesi sıvalıdır. Yıpranma oranı %20 olarak belirlenmiştir. Zemin katı dükkan, kalorifer kazanı ve tuvaletten oluşmaktadır. Alanı yaklaşık 113,85 m2'dir. İç cephesi sıvalı ve badanalıdır. Kapı ve pencereleri takılıdır. Elektrik ve su tesisatı vardır. Birinci kat ve çatı katı kapalı olduğu için içi görülememiş olup, keşif anında verilen bilgilere göre mesken olduğu, iç cephesinin sıvalı ve boyalı olduğu, elektrik ve su tesisatının mevcut olduğu, pencereleri ve kapılarının takılı olduğu, kaloriferli olduğu bildirilmiştir. Birinci kat ve çatı katının toplam alanı 189,84m2'dir. Müştemilat üç katlı binaya bitişik olarak yığma kargir tarzında inşa edilmiştir. Çatısı tek eğimli olup üzeri metal levha kaplıdır. Toplam alanı yaklaşık 25,50 m2'dir. İki bölümden oluşmaktadır. Bir bölümünün ön cephesi açıktır. Yıpranma oranı %20 olarak belirlenmiştir. Taşınmazın üzerinde 2 adet su kuyusu bulunmaktadır. Taşınmazın üzerinde bahçe duvarı ve bahçe kapısı mevcuttur.
Yüzölçümü : 765,72 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : İmar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 184.850,24 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/11/2018 günü 11:45 - 11:55 arası
2. Satış Günü : 30/11/2018 günü 11:45 - 11:55 arası
Satış Yeri : İVRİNDİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/120 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR