UŞAK 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 katlı kargir bina ve arsa hissesi

UŞAK 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00854768
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / CUMHURİYET
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 19.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/3408 Esas
Muhammen Bedeli
:
98800 TL
Birinci Satış Günü
:
12.10.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.11.2018 11:00
Satış Yeri
:
Şeker Fabrikası yanı Adalet Sarayı 3.İcra Müdürlüğü önü-koridor-UŞAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

UŞAK 3. İCRA DAİRESİ

2015/3408 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Uşak ili Merkez İlçe, Cumhuriyet Mahallesi, 5843 ada, 6 parselde kayıtlıana taşınmaz tapu kaydında 160,00 m2 alanlı Arsa olarak gözükmekte olup taşınmaz üzerinde tapuda gözükmeyen basit yığma-betonarme tarzda gelişi güzel yapılmış bodrum+ 2 katlı kargir bina bulunmaktadır.Binanın zemin katı iskan halinde olup, 1.kat na tamam olarak kaba inşaat halinde bırakılmıştır.Binanın giriş kapısı demir profillerden yapılmış,merdivenleri mozaik kaplamalı ve beton olarak bırakılmıştır.Dışı sıvalı,boyasız vaziyettedir.Üzerine ahşaptan çatı yapılarak çatı üzeri kiremitle örtülmüştür.20-25 yıl önce yapıldığı tahmin edilen bina yaklaşık 100,00 m2 alan üzerine oturmaktadır.Binanın bodrum katı ev olarak yapılmış olmasına rağmen şu anda duvar sıvaları ve boyaları eskimiş vazeyitte,taban tahtaları ve diğer tabanlar son derece yapranmış,kendi haline terk edilmiş boş vaziyette durmaktadır.Binanın Zemin katı ev olarak kullanılmakta olup içerisinde kiracı bulunmaktadır.Zemin kat bir giriş holü,bir salon, 3 oda, mutfak,banyo ve WC'den ibarettir.Dairenin giriş kapısı ve diğer kapılar Ahşaptan yapılmış,üzerine pinoteksle boyanmış olmasına rağmen,boyaları bozulmuş bakımsız vaziyettedir. Pencereler ve balkon kapıları PVC ve ısı cam takılmıştır.Salon ve oda tabanları ahşap kalıplık kavak ağacından yapılmıştır.Son derece bakımsız vaziyettedir.Mutfak giriş holü,banyo ve WC tabanları seramik,duvarları yarısına kadar fayans,duvarlar renkli plastik badana,tavan beyaz kireç olup boyaları bozulmuş, bakımsız vaziyettedir.Mutfak tezgahı üzeri gelişigüzel fayans ile kaplanmış, tezgah altı ve üstü dolapları sunta lam dan yapılmış,boyaları yıpranmış vaziyettedir.Zemin katta salon ve mutfağa çıkılan balkon mevcuttur.Binanın 1.katı zemin kat gibi 3 oda,bir salon,mutfak,banyo ve WC'den ibarettir.Binanın duvarları örülmüş,kapı ve pencere kör kasaları takılmış,duvarların kaba sıvası yapılmış kaba inşaat olarak yarım olarak bırakılmış vazeyette durmaktadır.Bu katı üzerinde gelişi güzel yapılmış,basit ahşap çatı olup,çatı üzeri kiremitle örtülmüştür.Bina gece kondu vari özellik arz etmektedir.Uşak merkeze yaklaşık 2-2,5 km.uzaklıkta olup,her türlü alt yapı hizmetlerinden kolayca yararlanmaktadır.Temiz ve havadar yerde yer almaktadır.Taşınmazın borçluya ait 64/160 hissesinin satışı yapılacaktır.

Adresi : Cumhuriyet Mh. 4.Aygün Sok. No.16- Merkez / UŞAK

Yüzölçümü : Arsa vasıflı ana taşınmaz 160,00 m2,üzerindeki bina 100,00 m2 alan üzerine oturmaktadır.

İmar Durumu : Bitişik Nizam 2 katlı konut alanına isabet etmektedir.

Kıymeti : 98.800,00 TL( 64/160 hissesinin değeri)

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Haciz

1. Satış Günü : 12/10/2018 günü 11:00 - 11:10 arası

2. Satış Günü : 06/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası

Satış Yeri : Şeker Fabrikası yanı Adalet Sarayı 3.İcra Müdürlüğü önü-koridor-UŞAK -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/3408 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR