ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 2 katlı ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00712229
Şehir : Şanlıurfa / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

GAP GÜNDEMİ 30.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1103 ESAS
Muhammen Bedeli
:
85714 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
26.02.2018 10:20
Satış Yeri
:
ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 1. İCRA DAİRESİ (DAİRE İÇERİSİNDE) ŞANMED HASTANESİ ARKASI HALİLİYE / ŞANLIURFA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ŞANLIURFA1. İCRA DAİRESİ
2017/1103 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Şanlıurfa İl, Merkez İlçe, ALİBABA Mahalle/Köy, KÖY İÇİ Mevkii, 43 Parsel sayılı taşınmaz. Çevresinde çok katlı binalar ile tek ve iki katlı eski evler bulunmaktadır. GAP Bulvarına 180,00 metre, Karaköprü Belediyesine 1000 metre mesafededir. Parsel üzerinde dış kapı girişi farklı kapı numaraları 9 ve 13 olan 2 katlı kargir ev ile girişi farklı 13/A numaralı depo bulunmaktadır. Zemin katta bulunan 9 numaralı ev yığma yapılı olup 2 oda, banyo, Wc, mutfak ve avludan oluşmaktadır. Yerler beton şaplı duvarları sıvalı ve boyalıdır. Kapı ve pencereleri demir doğrama imalattan yapılmıştır. İç kapıları ahşap doğramalıdır. Avlunun bir bölümünde kilitli parke taşı döşenmiş diğer kısmı toprak sahadır. Zemin katta bulunan 13/A numaralı depo betonarme karkas yapılı olup duvarları sıvasız ve boyasızdır. Girişi demir kapıdır. 13 numaralı ev 9 numaralı evin üst katında yer almaktadır. eve betonarme karkas ve yığma yapılı olup 3 oda, hol, banyo Wc ve mutfaktan oluşmaktadır. Yerler beton şaplı duvarları sıvalı ve boyalıdır. Kapı ve pencereleri ahşap imalattan yapılmıştır. Evin girş kapısı demir doğramalıdır. İç taraftan 9 numaralı evden 13 numaralı eve çıkan merdiven bulunmaktadır. Parsel üzerinde bulunan taşınmazlarda yapılan ölçümlerde zemin katta bulunan ev ve avlusu 13/a numaralı depo ve üst katta bulunan 13 numaralı evin toplam alanının brüt 320,00 m2 olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz hisselidir. Borçlunun 2/7 hissesi satılmaktadır.
Adresi : Alibaba Mahallesi, 5011 Sokak Karaköprü / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 200,00 m2
Hisse Pay / Payda : 2/7
İmar Durumu : İmar planı dahilinde bitişik nizam 2 kat imarlı parsel olup, belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 85.714,28 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/01/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 26/02/2018 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI 1. İCRA DAİRESİ (DAİRE İÇERİSİNDE) ŞANMED HASTANESİ ARKASI HALİLİYE / ŞANLIURFA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1103 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR