ÇİFTELER İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 136 m2 bahçeli kargir bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00784211
Şehir : Eskişehir / Mahmudiye
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / MAHMUDİYE
Yayınlandığı Gazeteler

SONHABER 09.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/323 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
66956 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2018 13:15
İkinci Satış Günü
:
21.06.2018 13:15
Satış Yeri
:
Çifteler Belediyesi Düğün Salonu, Çifteler

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ÇİFTELER İCRA DAİRESİ

2017/323 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zemin tipi : Ana taşınmaz, Eskişehir İli, Mahmudiye ilçesi, Yeni Mah. Mezarlık Civarı Mevkii, 352 ada 6 parsel, 586,38m²,Bahçeli kargir bina nitelikli taşınmaz. Ekli krokisinde A harfi ile gösterilentek katlı, taş temel ve betonarme sistemle yapılmış, betonarme kolon ve kirişli, üzeri döşeme betonlu, üç tarafı beton harçla taş duvarla yapılmış batı kısmı duvarsız açık, zemini tesviye betonlu olan bodrum kat olarak yapılmış olan bina 130,00m²'dir. Ekli krokisinde B harfi ile gösterilentek katlıbinanın üzerindeki, ahşap döşemesi ve ahşap çatısı alınmış, sadece taşıyıcı duvarları ve beton sıvası, kireç badanası, profil kapısı , ile pencereleri duran bina, taş temel üzerine, tuğla duvarları bulunan bina 78,00 m²'dir. Binanın bakım onarım yapılırsa kullanılabilir durumda olup, yüzde ellisi mevcuttur. Ekli krokisinde C harfi ile gösterilentek katlı konut vasıflı bina taş temel üzerine, tuğla, kerpiç çamurla yapılma, beton sıvalı, kireç ve plastik badanalı, ahşap döşemeli, döşeme üzeri ahşap çatılı, çatısı kiremit kaplı , ahşap kapı ve pencereli zeminleri tesviye betonlu, üç oda, bir mutfak bir banyo, bir tuvaletten oluşan bina 136,00m² olup, binanın kapı, pencere, sıva, boya badana, çatısında bakım onarıma ihtiyacı olan bina yüzde kırk yıpranmış durumdadır.

Arsa Payı : Tam

İmar Durumu : Mahmudiye Belediye Başkanlığı'nın 04/12/2017 tarih ve 17402051-310.5.1-510 sayılı yazısına göre: " Taşınmaz imar planında ( A-2) ayrık nizam 2 kata müsaadeli konut alanı olup,yeşil alan ve sit alanı içinde değildir." olduğu bildirilmiştir.

Kıymeti : 66.956,80 TL KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 15/05/2018 günü 13:15 - 13:20 arası

2. Satış Günü : 21/06/2018 günü 13:15 - 13:20 arası

Satış Yeri : Çifteler Belediyesi Düğün Salonu, Çifteler
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/323 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR