BODRUM 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kargir ev ve arsası

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699642
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : GÜNDOĞAN MAH. / BODRUM
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 14.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/4765 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1000000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.02.2018 11:00
Satış Yeri
:
1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
1. İCRA DAİRESİ
2014/4765 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 139 Ada, 7 Parsel, GÜNDOĞAN Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkiinde kain, kargir ev ve arsası. Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden 22.04.2016 tarih ve 1842-6752-9707 Sayılı yazı ve eki ile gelen dosyada bulunan imar durumu bilgilendirme yazısında; Konu parselin 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında kısmen TAKS;0,20 KAKS;%40 yoğunluklu konut alanında, kısmen imar yolunda kalmakta olduğu belirtilmiştir. Tapu kaydı bilgilerinden de anlaşılacağı gibi konu taşınmaz, Muğla ili, Bodrum İlçesi Gündoğan Mahallesi, 139 ada, 7 parselde kayıtlıdır. Taşınmaz Gündoğan Köy içinde yer içinde Cumhuriyet Caddesi No:75 adresinde yer almaktadır. Torba-Gündoğan-Yalıkavak yolunda 500m, Gündoğan sahiline 1km, Bodrum Merkeze 24 km mesafede bulunmaktadır. Bodrum Belediyesi sınırları içerisinde yer alan taşınmaz şebeke suyu, kanalizasyon, sokak aydınlatması, çöp toplama hizmetleri, toplu taşıma gibi belediye ve elektrik, tlf gibi diğer alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Köy içinde yer alması itibariyle çevre ve komşu parseller üzerinde konut ve bulunduğu cadde üzerinde ticaret amaçlı yapılaşmalar bulunmakta olup bu alandaki yapılaşma yoğunluğu %95 oranlarına ulaşmıştır. Konu taşınmaz toplam 512,75m2 arsa ve üzerinde yer alan üç katlı betonarme binadan oluşmaktadır. Tek bir blok halinde bahçe içinde imal edilmiş betonarme bloğun, kat farkından da faydalanılarak; Bodrum katında yola cepheli dükkanlar, zemin katında 2 adet daire, 1. Katında ise 1 adet daire imal edilmiştir. Yapılan incelemelerde borduk katındaki dükkanların eczane olarak kullanıldığı ve rapor ekindeki krokiden de görüleceği toplam 70m2 kullanım alanına sahip olduğu, zemin katındaki dairelerin her biri; salon-mutfak, 2 adet oda, 1 adet bano-wc bölümlerinden oluştuğu ve rapor ekindeki krokiden de görüleceği her bir dairenin 90m2 kullanım alanına sahip olduğu, 1. Kattaki daire; Salon-ayrı mutfak, 3 adet oda, 2 adet banyo-wc-balkon bölümlerinden oluştuğu ve rapor ekindeki krokiden de görüleceği 112,35m2 kapalı kullanım alanına sahip olduğu belirlenmiştir. Doğramalar pwc, iç kapılar mobilya pres kapı, zemin kaplamaları seramik, mutfak dolapları MDF, dış kapılar çelik kapı, balkon pergolası ahşap pergola yapılmıştır. Bu kattaki dairede kat kaloriferi yapılmıştır. Yapı tarzı ve sınıfı olarak 3. Sınıf 3 A Grup yapı özelliklerine yakın özelliklerde imal edilmiştir. Parsel içinde müstakil blok şeklinde imal edilen binanın dışında kalan kısmı bahçe olarak kullanılmaktadır. Arka kısımda bahçe içinde kapalı garaj ve kalorifer dairesi bulunmaktadır.
Adresi : Bodrum İstikametinden Gelindiğinde Gündoğan Merkeze Sapan Cumhuriyet Caddesinden İçeriye Girdikten Sonra Gündoğan Köyiçine Doğru Güneydoğu İstikametinden Takribi 300 Metre İleride Can Ezcane Olduğu Ye Bodrum / MUĞLA
Yüzölçümü : 512,76 m2
Kıymeti : 1.000.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 16/01/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 16/02/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/4765 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR