NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00656046
Şehir : Gaziantep
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 24.08.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/284 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
771671 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.11.2017 10:00
Satış Yeri
:
NİZİP BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASI MEZAT SOLANU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
NİZİPİCRA DAİRESİ

2015/284 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Taşınmaz : Gaziantep İli, Nizip İlçesi, Fatihsultan Mahallesi, 824 Ada, 9 Parselde kayıtlı 409,00 m2 alanlı Arsa nitelikli taşınmaz olup tamamı borçlu adına kayıtlıdır.
Taşınmazın Fatihsultan mahallesi Çapan sokak No:27 adresinde konumlandığı, taşınmaz üzerinde zamin kat,3 normal kat ve Teras kattan oluşan toplam 5 katlı bir yapı bulunduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz Nizip adliyesinin yaklaşık 650 metre kuzeydoğusunda, Özel Nizip Ada Kolejinin yaklaşık 110 metre kuzeybatısında, Nizip Fıstık Halinin 500 metre batısında, Gaziantep-Şanlıurfa yolunun (D400) 120 metre kuzeyindeki Çapan sokak üzerinde konumlanmaktadır.
Taşınmazın yer aldığı bölge konut fonksiyonlu gelişmekte olan bir bölge olup, yaygın olarak ikiz nizam konut amaçlı iki ila beş katlı yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde bulunan binanın betonarme kargir olarak yapıldığı, yaklaşık 10-15 yaşında olduğu, ara parsel olduğu görülmüştür.
Taşınmazın imar parseli olduğu ve Uygulama İmar Planında İ-4 (İkiz Nizam Dört Kat), Taks:0.35, Kaks:1.40 yapılaşma koşullarına sahiptir.
Taşınmaz üzerinde yaklaşık 175,00 alanlı zemin kat, yaklaşık 215,00 m2 alanlı 3 normal kat ve yaklaşık 165,00 m2 alanlı Teras kattan oluşan toplam 985,00 m2 alanlı beş katlı bir yapı; Zemin katta bina girişi ve bir adet dükkan bulunduğu, Normal katlar ve teras katta dört adet mesken vardır.
Zemin katta Çapan sokağa cepheli yaklaşık 150,00 m2 alanlı bulunmaktadır. Bu dükkanın hali hazırda buzhane olarak kullanılmaktadır. Söz konusu dükkanın zemininin yer yer karo mozaik kaplama diğer alanlarının beton şap olduğu, duvarların yer yer 2 metre yüksekliğinde fayans kaplama olduğu, diğer kısımların sıvasız plastik badanalı olduğu ve tavanın sıvasız plastik badana olduğu, kapı ve pencerelerinin demir doğramadan mamul olduğu tespit edilmiştir.
Meskenlerde üç oda, salon, antre, mutfak, banyo ve wc vardır. Söz konusu meskenlerin zeminlerinin seramik kaplama olduğu,duvarların plastik boyalı olduğu, ıslak hacimler ve mutfak duvarlarının tavana kadar fayans kaplama olduğu, tavanlarda alçı kartonpiyer olduğu ve plastik badanalı olduğu, mutfak dolaplarının yapılmış olduğu, giriş kapısının dekoratif çelik kapı olduğu, dış cephe kapı ve pencerelerinin pvc doğrama olduğu, yapının dış cephesinin sıva üzerine cam mozaik kaplama olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Atatürk Mah Çapan Sokak No 27 Nizip / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 175 m2
Arsa Payı : 409
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı imarlı
Kıymeti : 771.671,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 02/10/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/11/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : NİZİP BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASI MEZAT SOLANU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/284 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/08/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR