NİZİP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık avlulu kargir ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00691042
Şehir : Gaziantep
Yayınlandığı Gazeteler

GAZİANTEP 27 03.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/322 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
0 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.01.2018 10:00
Satış Yeri
:
NİZİP BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASI MEZAT SALONU -NİZİP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NİZİP

İCRA DAİRESİ

2015/322 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Nizip İlçe, 280 Ada, 182 Parsel, BELKIS Mahalle/Köy, Taşınmazın tapu kaydında her ne kadar 716 ada isede 280 ada dır. Tapuda avlulu kargir ev olarak kayıtlı Taşınmaz bodrum zemin 2 normal kattan ibarettir. Bina yığma kargir inşaat olup dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Eski yerleşim bölgesinde olup belediyenin tüm hizmetlerinden yararlanmaktadır. Binanin bodrum katı 30 m2 olup 25 yıllıktır. Binan zemin katı mesken olup 101 mf 4 oda antre mutfak banyo lavabo ve vc mevcut, 1-2 katlar 4 oda antre mutfak banyo lavabo vc ve 1 balkonu mevcuttur. Kapılar ahşep pencereler plastik pvc mutfak tezgahları mermerduvarlar sıvalı plastik boyalı tabanlar şap tır. Binanın doğu cephesi imar yolu batı cehpesi bahce, güney ve kuzey cepheleri kapalıdır. 2. katın mutfak dolapları mevcut değildir. Meskenin elektrik ve suyu mevcut olup soba ile ısıtılmaktadır. Tüm kattaki banyo lavabo ve wc duvarlı fayans döşelidir.

Adresi : Belkıs Mahallesi Lise Caddesi No 105 Nizip / GAZİANTEP

Yüzölçümü : 116,18 m2

Arsa Payı : tam

İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı imarlı Blok nizam iki katlo konut alanında

Kıymeti : 210,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : BAŞKACA HACİZ VE İPOTEK MEVCUTTUR.

1. Satış Günü : 26/12/2017 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 22/01/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : NİZİP BELEDİYESİ ESKİ HİZMET BİNASI MEZAT SALONU -NİZİP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/322 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR