BARTIN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 3+1 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00699583
Şehir : Bartın / Merkez
Semt-Mahalle : ALADAĞ MAH. / YENİSANAYİ
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 14.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/13127 ESAS
Muhammen Bedeli
:
212701 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
15.02.2018 11:00
Satış Yeri
:
Bartın Adliye Otopark Nizamiye Yanı merkez/Bartın

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BARTIN
İCRA DAİRESİ
2015/13127 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bartın İl, Merkez İlçe, 1026 Ada, 1 Parsel, ALADAĞ Mahalle/Köy, Kanlıtürbe Mevkii, 4 Nolu Bağımsız Bölüm İhaleye konu taşınmaz ana yapısı 5 katlı olup betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Çatısı ahşap olup , kiremit örtülüdür. Merdivenler mermer kaplıdır . Binada su, pissu, elektrik, asansör merkezi sistem kalorifer tesisatı vardır. Daire girişlerine kadar doğalgaz tesisatı çekilmiştir. Bodrum zemin kat seviyesinde olup , ortak garaj kullanımlıdır . 4 nolu bağımsız bölüm brüt alanı 159 m2 1 salon , 3 yatak odası ,mutfak , banyo ,wc, duş, antre ,koridor piyesleri ve 2 adet balkonu vardır. Kuzeye bakan balkon cam ile kaplanmıştır.. Balkonda barbekü vardır. Döşemeler seramik ve laminat parke kaplıdır. Duvarlar Banyo , wc, duş bölümleri seramik kaplıdır. Kapı doğramaları ahşaptır. pencere doğramaları PVC olup çift camlıdır. III. sınıf B sınıfı yapıdır.
Adresi : Aladağ Mahallesi Kanlıtürbe Mevkii A Blok 3. Kat No:4 Merkez / BARTIN
Yüzölçümü : 159 m2
Arsa Payı : 159/4188
İmar Durumu :Bartın Belediye Başkanlığının 22/12/2015 tarihli imar durumunugösterir belge dosya içerisinde mevcuttur
Kıymeti : 212.701,23 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir .
1. Satış Günü : 16/01/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 15/02/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Bartın Adliye Otopark Nizamiye Yanı merkez/Bartın
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/13127 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/11/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR