ALTINÖZÜ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Hatay Altınözü'nde kargir bina mahkemeden satılacaktır (çoklu satış)

ALTINÖZÜ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892937
Şehir : Hatay / Altınözü
Yayınlandığı Gazeteler

ALTINÖZÜ HABER 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
53,238 TL
Birinci Satış Günü
:
16.11.2018 15:50
Satış Yeri
:
Fatikli Mah. Adliye Sk. No: 1 Altınözü/Hatay

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALTINÖZÜ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/1 SATIŞ
İİK 133. MADDESİ GEREĞİNCE TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Altınözü İlçe, Hatay ili Altınözü ilçesi Oymaklı Köyü 129 Ada 21 Nolu Parselin satışına karar verilmiştir. Taşınmazın bilirkişi raporunda tapudaki vasfının tarla olarak geçmekte ve parsel vasfını kısmen korumakta olduğu, taşınmaz üzerinde 102,37 m² oturum alanına sahip, 2 katlı yığma - kargir yapı bulunduğu, taşınmazın tarla vasfı olan kısmının mevcut haliyle sulanabilir durumu olmadığı eğiminin ortalama % 2-3 civarında, toprak yapısı killi, parsel yola ve yerleşim yerine yakın olduğu belirtilmiştir.
Yüzölçümü : 1.304,47 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 53.238,79 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 16/11/2018 günü 15:50 - 15:55 arası
Satış Yeri : Fatikli Mah. Adliye Sk. No: 1 Altınözü/Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Altınözü İlçe, Hatay ili Altınözü ilçesi Oymaklı Köyü 104 Ada 117 Nolu Parselin satışına karar verilmiştir. Taşınmazın bilirkişi raporunda tapudaki vasfının zeytinlik olarak geçtiği parsel üzerinde incir ve zeytin ağaçları, Ağaçların 30-35 yaşlarında, mevcut haliyle sulanabilir durumu olmadığı eğiminin ortalama % 3-4 civarında, toprak yapısı killi, parsel yola ve yerleşim yerine yakın olduğu belirtilmiştir.
Yüzölçümü : 8.857,66 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 79.718,94 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 16/11/2018 günü 16:05 - 16:10 arası
Satış Yeri : Fatikli Mah. Adliye Sk. No:1 Altınözü/Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay ili Altınözü ilçesi Oymaklı Mah. 104 Ada 114 Nolu Parselin satışına karar verilmiştir. Taşınmazın bilirkişi raporunda tapudaki vasfının zeytinlik olduğu parsel üzerindeki 1 tane zeytin ağacının Mehmet Oğlu Hasan Kürdo'ya ait, ağaçların 40-45 yaşlarında, mevcut haliyle sulanabilir durumu olmadığı eğiminin ortalama %3-5 civarında, toprak yapısı killi, parsel yola ve yerleşim yerine yakın olduğu belirtilmiştir.
Yüzölçümü : 4.544,78 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 40.523,02 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 16/11/2018 günü 16:20 - 16:25 arası
Satış Yeri : Fatikli Mah. Adliye Sk. No:1 Altınözü/Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay ili Altınözü ilçesi Oymaklı Köyü 128 Ada 14 Nolu Parselin satışına karar verilmiştir. Taşınmazın bilirkişi raporunda tapudaki vasfının tarla olarak geçtiği parsel üzerindeki 1 tane zeytin ağacının Antakya Evkaf idaresine ait olduğu, üzerinde 70 adet 10-15 yaşlarında erik ağacı olduğu, mevcut haliyle sulanabilir durumu olmadığı eğiminin ortalama % 2-3 civarında, toprak yapısı killi, parsel yola ve yerleşim yerine yakın olduğu belirtilmiştir.
Yüzölçümü : 13.503,03 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 107.704,24 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir. İntifa Hakkı Üneytre Gördüye Aittir.
1. Satış Günü : 16/11/2018 günü 16:35 - 16:40 arası
Satış Yeri : Fatikli Mah. Adliye Sk. No:1 Altınözü/Hatay
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale İ.İ.K 133. Maddeye göre açık artırma suretiyle yapılacaktır. Artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış isteyenin alacağına rüçhanlı alacaklarını ve satış masraflarını geçmesi şartı ile ihale edilir, alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, taşınmazın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Dosyamızdan İ.İ.K. 123. ve devamı maddelerince yapılan ihalede ihaleyi alıp da ihale bedelini yatırmayarak İ.İ.K 133.maddesi gereğince ihale kararının kaldırılmasına neden olan Zekiye Pelin Çetin, Ali Serhan Çetin, Zehra Çetin ve ikinci en yüksek teklif veren Tacettin Yıldız'ın ihaleye katılması ve en çok pey sürmesi halinde bu kişilere ihale peşin parayla yapılır. Taşınmazı satın alanlar, halenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya İ.İ.K. 130. Maddesi gereğince verilen süre içersinde nakten ödemek zorundadır. İhale Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisin de ihaleden kaynaklanan D.V., KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen ihale kararının kaldırılacaktır. İhaleden kaynaklanan Tellâliye resmi, tapu satış harcının ve taşınmazın aynından doğan vergileri satış bedelinden ödenecektir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- İİK 133.Maddesi uyarınca, Bu artırma ilgililere tebliğ edilmeyip yalnızca satıştan en az yedi gün önce yapılacak ilanla yetinirilir. Bu artırmada, teklifin İİK 129. maddedeki hükümlere uyması şartıyla taşınmaz en çok artırana ihale olunur. Bu nedenle tebligat yapılmasına yer olmadığına ve gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçecektir.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR