MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Güzelyalı'da bahçeli kargir ev icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805919
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI YALI MAH. / MUDANYA
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 18.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/93 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
175000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.07.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
27.08.2018 10:20
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)-

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MUDANYA İCRA DAİRESİ

2018/93 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Yalı Mahallesi, 35. Sokak Mevkii, 1821 ada, 5 nolu parsel; 125,16 m2 BAHÇELİ KARGİR EV vasfıyle; TAM hissesi, borçlu adına kayıtlı olduğu, bu taşınmazda kamu haczi, ihtiyati haciz ve icrai haciz şerhleri tesis edilmiş olduğu anlaşılmaktadır.

Özellikleri : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Yalı Mahallesi, 1821 ada, 5 nolu parselde; kayıtlı taşınmazın; Mudanya İlçesi, Güzelyalı Yalı Mahallesi, 35. Sokak No: 13 Mudanya/Bursa adresinde kayıtlı olduğu, 35. Sokak üzerinden girişi olduğu, evin arka cephesinde müstakil bahçesi bulunan müstakil ev tarzında yapılmış olduğu anlaşılmıştır. Adres Kodu Sorgulamasına göre; GÜZELYALI YALI Mah. 35. Sok. No: 13 / 1 MUDANYA / BURSA Bina Kodu: 2869753 adresinde kayıtlı olduğu görülmüştür. UAVT Kodu(Adres Kodu): 1820814000'dır. 'Kıymet Takdiri'ne konu taşınmaz; Müstakil bahçeli ve müstakil girişe sahip olan, mesken vasfında kullanılan betonarme kargir binadır. Evin çatısız açık terasında sundurma depo yer almaktadır. Binanın dış cephesinin dekoratif sıvalı ve mozaik taş kaplamalıdır. Güzelyalı Yalı Mahallesi, 35. Sokak, No: 13 adresinde yer alan mesken vasfındaki müstakil evin; antre, banyo+WC, 1 oda, 1 salon ve mutfak teşkilinden oluştuğu anlaşılmıştır. Evin kapısı demir doğrama ferforje kapı olup, bu kapıdan evin giriş holüne geçilmekte olduğu, binanın kapalı alanına girişin bahçe içerisinden yapıldığı anlaşılmıştır, tç kapılar yağlı boya ahşap doğrama, pencereler yine yağlı boya ahşap doğramadır. Bahçeden beton merdivenle taşınmazın çatısız terasına ulaşılmaktadır. Duvarlar plastik badanalıdır. Sobalı ısıtma kullanılmaktadır. Evin oturma alanı yaklaşık 50 m2 yüzölçümlüdür.

İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Güzelyalı Revizyon İmar Planı kapsamında, KAKS:2.00, Ön bahçe mesafesi: 5,00; Yan bahçe mesafesi: 3,00, Arka Bahçe mesafesi: 3,00 olan, Hmax: 15.50 ayrık nizam 5 kat konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 175.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında

1. Satış Günü : 23/07/2018 günü 10:20 - 10:25 arası

2. Satış Günü : 27/08/2018 günü 10:20 - 10:25 arası

Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/93 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR