GÖYNÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Göynük Köyiçi mevkiinde icradan satılık ahşap-kerpiç yapı

GÖYNÜK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00345960
Şehir : Bolu
Yayınlandığı Gazeteler

DETAY 30.05.2016
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/2 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
20,023 TL
Birinci Satış Günü
:
03.08.2016 10:05

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

GÖYNÜK

İCRA DAİRESİ

2016/2 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Bolu İl, Göynük İlçe, 192 Ada No, 1 Parsel No, KÖYİÇİ Mahalle/Mevkii, HASANLAR Köyü, Ahşap-Kerpiç Yapı; Yapı+Zemin+Tek katlı Ahşap-Kerpiç Karkas yapı olarak inşa edimiş olup taban oturum alanı 76 m2 yüzölçümünde olduğu (toplam inşaat alanı olarak 152 m2) yüzölçümüne sahiptir. Fiziki-fonksiyonel kayıp ve yıpranmaların yoğun olarak yaşandığı, fonksiyonellik, estetik ve ihtiyaca cevap vermesi yönüyle incelendiğinde iç mimariyle orantılı olarak yoğun deformasyon, yorulma vs. maruz kaldığı %80'lik fiziki ve fonksiyonel kayıp-yıpranma yaşandığı tespit edilmiştir. Taşınmazın bahçe durumu ise; taşınmazın bulunduğu parselin köy yerleşkesi içinde olması ve hali hazırda yapının varlığı, yola olan cephesi, yönleriyle taşınmaz üstün özelliklerdedir.

Yüzölçümü : 417,47 m2 İmar Durumu: Dosyasında Kıymeti : 20.023,35 TL

KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Dosyasında

1. Satış Günü : 03/08/2016 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 31/08/2016 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : GÖYNÜK ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/05/2016

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR