BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun/Bulancak'ta üzerinde kargir dükkanları olan ev (3/20 hissesi) icradan satılıktır

BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01031033
Şehir : Giresun
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 29.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/386 ESAS
Muhammen Bedeli
:
129,540 TL
Birinci Satış Günü
:
05.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
01.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
BELEDİYE MECLİS SALONU - BULANCAK / GİRESUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BULANCAK İCRA DAİRESİ
2017/386 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Giresun İl, Bulancak İlçe, 31 Ada, 7 Parsel, İhsaniye Mahallesi Hükümet Caddesi üzerinde bulunan avlulu kargir dükkanları olan ev arsa alanı 369,27 m2 dir.Satışa konu borçlunun hissesi 3/20 dir.Yapı eski olup, biriket duvardan betonarme olarak yapılmıştır.Yapının hükümet caddesine bakan ayakkabı imalathanesi olan dükkan ile telefon tamirat dükkanı ve sigorta dükkanı olarak kullanılan ayrı bölümleri bulunmaktadır.Yapının dışı sıvasız olup, üzerinde çatısı vardır.Zemin kat üzerinde 1. normal katı tam onun üzerindeki 2. normal kat ise yarım yapılmıştır.Parsel üzerindeki yapının zemin katı sasu ayakkabı dükkanına ait olan üst katları da imalathane olarak kullanılmaktadır.Zemin katta bulunan caddeye bakan dükkanların tarafında ahşap ve ve aleminyum doğramalı camlı giriş kapıları ve pencereleri vardır.dükkanların tabanları şap ve seramiktir.Yapı takriben 50 yıllık olup, yıpranma payı %50 dir.Yapı 3. sınıf A gurubudur.Yapının taban alanı 140,00 m2 kadardır.1. Normal kat 140,00 m2 olup, 2. normal kat 70,00 m2 dir.Toplam alan 350,00 m2 dir.Yapı tam olarak bitirilmemiş olup, yapının bitirilmiş olan kısmının yüzdesi %90 civarındadır.


Kıymeti : 129.540,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 05/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 01/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : BELEDİYE MECLİS SALONU - BULANCAK / GİRESUN


Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/386 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,satış dosyamızdan çıkartılan tebligat ile kendilerine tebliğ yapılamayan alakadarlara ilanen tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur.25/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR