NURDAĞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep Nurdağı'nda kargir ev icradan satılıktır

NURDAĞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198430
Şehir : Gaziantep / Nurdağı
Semt-Mahalle : GÖKÇEDERE MAH. / NURDAĞI
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 26.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/161 Talimat
Muhammen Bedeli
:
180,104 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
Fatih mah.Yeni Nurdağı Hükümet Konağı Binası Nurdağı İcra Müdürlüğü Odası Önü Nurdağı/GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.NURDAĞI İCRA DAİRESİ

2016/161 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İhale konusu taşınmaz; Gaziantep İli Nurdağı İlçesi Gökçedere Mahallesi Köyiçi Mevkii 538 parseldeki Bahçeli Kargir Ev niteliğindeki taşınmazdır. İlgili taşınmaz Belediye 1/1000 ölçekli uygulama imar planı dışında kalmaktadır.Belediye hizmetlerinden ve sosyal hizmetlerden yararlanmakta olup ulaşım sorunu olmayıp, ulaşım köy minibüsleriyle sağlanmaktadır. Nurdağı merkeze 3 km mesafede bulunmaktadır. Az eğimli bir jeolojik yapıda olup, inşaat yapımına elverişli parseldir. Eski Ev: 106,72 m2 oturum alanlı olarak yapılmış yapının duvarları çamur sıvalı, damı ağaç-hasır-toprak ile rtülmüş, basit bina konumundadır. Banyo ve tuvalet yapı dışında bitişik olup, 7,80 m2 alanındadır. Kapısı Demir doğrama olup boyalıdır. Yeni Ev:100,00 m2 oturum alanlı, 87,00 m2 net kullanım alanı betorname olarak yapılmış yapı, oda ve salon bulunmakta olup, dışı sıvalı ve boyalıdır. Pencereleri Pvc doğramadır. Tabanı laminat parke, ıslak zeminler seramiktir. Duvar dışı boyasız olması nedeniyle yapının %99 oranında tamamlanmıştır.Çatı örtüsü ondüline levha ile kaplıdır. Kapısı demir doğrama olup boyalıdır.Teras: 27,00m2 oturum alanlı olup, yeni evin yan tarafında yer almaktadır.Üzeri ve iki yan cephesi kapalı, iki cephesiaçık vaziyettedir.Bodrum Kat: 75,65 m2 oturum alanlı taş duvarlı çamur harçla yapılmış olup, yeni evin alt kısmında bulunmaktadır. 1.Ahır:25,41 m2 oturum alanlı kısmen taş, kısmen briket ile yapılmış, sıvasız duvarları üzeri oluklu sac ile kaplanmıştır. 2. Ahır 75,00 m2 oturum alanlı kısmen taş, kısmen briket ile yapılmış, sıvasız duvarları üzeri oluklu sac ile kaplanmıştır. Parsel üzerinde keşif günü 5 Adet Dut, 26 Adet Zeytin, 2 Adet İncir, 1 Adet çam ve 2 Adet Nar ağacı olduğu tespit edilmiştir. İhale konusu taşınmazın değeri: 180.104,27 TL'dir. Tapu takyidatının beyanlar hanesinde Gaziantep İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün "3083 Sayılı Yasanın 13. Maddesi gereğince kısıtlıdır" beyanı bulunmaktadır. Bu yükümlülükle birlikte satılacaktır ve satış sonrası terkini yapılmayacaktır. İhale katılımcılarına tebliğ olunur.
Yüzölçümü : 1.516,40 m2
Arsa Payı : Tam,
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 180.104,27 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer Haciz Alacaklıların Haciz Şerhi
1. Satış Günü : 04/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Fatih mah.Yeni Nurdağı Hükümet Konağı Binası Nurdağı İcra Müdürlüğü Odası Önü Nurdağı/GAZİANTEP

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Adresi belli olmayan ilgililere gazete ve elektronik ilanın İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/161 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR