ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir Odunpazarı'nda 2 katlı kargir bina icradan satılıktır

ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153821
Şehir : Eskişehir / Odunpazarı
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6279 ESAS
Muhammen Bedeli
:
435,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 14:00
Satış Yeri
:
4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ESKİŞEHİR 4. İCRA DAİRESİ
2019/6279 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Eskişehirili , Odunpazarı ilçesi ,Mamuca mahallesi , 9770 ada, 3parsel, yüzölçümü 184,00m2 , Niteliği Bahçeli iki katlı kargir bina ,borçlu adına Tam hisse paylı olara kkayıtlıdır. .
ADRESİ: 71 Evler mahallesi ,Karataşlı sokak,No:6, Kat:zemin ve 1 , D : 1 ve 2
İMAR DURUMU: Uygulama İmar Planına göre bitişik nizam üç kat konut yapımına müsaadelidir. Taşınmazın içinde bulunduğu Ana bina ; Yerinde yaptığımız tespitlere göre ; dava konusu parsel üzerinde zemin + 1 normal katlı olup, yaklaşık 11-15 yıllıkbinadır. Karataşlı sokak( genişliği 8,00 mt.) , üzerindedir. Betonarme karkas bina III. Sınıf , Bgrubu yapı sınıfına girmektedir. 2019 yılı asgari arsa birim değeri 139,83 TL/m2 dir. Bina ve daire doğu-batı cephelidir.ısınma sistemi doğalgaz-kombi ile yapılmakta olup , panel peteklidir. Zemin katta 1 adet kapalı otopark ve 1 adet daire üst katta ise bir daire vardır.Binaya giriş kapısı+garaj kapısı demir doğrama, pencereleri demir korkulukludur. Dairelerin Özellikleri ; Dairenin 1. Katında borçlunun ailesi , zemin kattakiracı oturmaktadır. Brüt alanları yaklaşık zemin kattaki garaj 31,02 m2 +zemin kattaki daire 116,73 m2 + 1. Katta ki daire 147,75 m2dir. Zemin kattaki daire ; salon+2 oda+mutfak+antre+wc+banyo , 1. Kattaki Daire ;salon+3 oda+mutfak+antre+wc+banyo + balkon dan ibarettir.Dairelere giriş kapısı çelik + iç kapılar amerikan tipi kaplama ahşap kapı ve pencereleri pvc doğramadır. Duvarlar ve tavanlar boyalıdır. Mutfakta ; alt+üstmdf kaplı ahşap dolap +merme rtezgah +evye + tezgah üstü fayans + doğalgaz hattı + kombi mevcuttur. Banyoda : A. lavabo +Klozet + duşakabin + duş bataryası vardır.
Kıymeti : 435.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında oluduğu gibidir
1. Satış Günü : 07/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 4 Nolu İhale Masası - Adalet Sarayı Alt Zemin Kat ESKİŞEHİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6279 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
*Borçlu Ferudun ALTINTAŞ'ın mernis adresinin olmaması nedeniyle bilinen bütün adreslerine, bankalara, kamu kurumlarına, özel kurumlara yazışma yapılmasına rağmen adresinin tesbit edilememesi nedeniyle Ödeme Emrini; 103 davet kağıdını ve Kıymet takdiri raporunun tebliğ yapılamaması nedeniyle Ulusal Gazetelerde İlanen Tebliğ yapılarak takip ve kıymet takdiri raporları kesinleştirilmiştir.
7- Satış ilanından ilgililere tebliğat çıkarılmış olup, tebliğatın yapılamaması halinde iş bu ilanın İİK.nun 127. Maddesi geregince Borçlu Ferudun ALTINTAŞ'a tebliğat yerine kaim olacağı ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR