KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

Ereğli'de iki katlı kargir ev ve bahçesinin hissesi icradan satılıktır (Çoklu satış)

KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940332
Şehir : Zonguldak / Ereğli
Semt-Mahalle : YARAŞLIYÖRÜK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

DEMOKRAT 04.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/333 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
14954 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU-KDZ.EREĞLİ /ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KDZ.EREĞLİ 1. İCRA DAİRESİ
2017/333 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Ereğli İlçe, 118 Ada, 3 Parsel, YARAŞLIYÖRÜK Mahalle/Köy, UZUNBOSTANLI (KABAKLIK) Mevkii, Taşınmaz ana niteliği iki katlı kargir Ev ve Ahşap Samanlık ve Bahçedir. Arz üzerinde iki katlı kargir ev ve bir katlı kargir samanlık bulunmaktadır. Evin zemin katı taş duvar ile birinci katı tuğla duvar ile yapılmıştır. Evin kat araları beton değildir. Çatı yapılı harici sıva dökülmüş, ahşap doğrama olan pencereler çürümüştür. Binanın katları kullanılmamaktadır. Binanın çatısında çökmeler olmuştur. Samanlık taş duvar olarak yapılı olup çatı yapıldır. Samanlık kullanılmamaktadır. Her iki binanın önünde kadostro yolu geçmektedir. Ulaşımı kolay olup arzın topografik yapısı eğimli olup her türlü yapının inşa edilmesi mümkündür. Yerleşim yeri belediye harici olmasına rağmen ulaşım hizmeti belediyece verilmektedir. Taşınmaz çevresinde özel şahıslara ait köy evleri benzeri konutlar bulunmaktadır. Taşınmaz şehir idari ve ticari merkezine takribi 12 km uzaklıkta bulunmaktadır. Yakınında doğalgaz çevrim santrali, saç depolama ve saç dilme fabrikaları bulunmaktadır. Yine taşınmazın 1km uzaklığında Demirçelik tesislerinin barajı bulunmaktadır.İki katlı bina 230m2 ve samanlık 20m2 alanlıdır. Bina ve samanlığın toplam değeri 29.842,00 TL'dir. Bahçe olarak kullanılan alan içinde ise münferit yaşta ve cinse meyve ağaçları bulunmaktadır. Erik , ceviz ve ayva cinsi ağaç varlığı görülmektedir. Tarıma elverişli tarım arazisi vasfındadır.Bahçe değeri 29.977,06 TL 'dir. TAŞINMAZIN BORÇLUYA AİT 1/4 HİSSESİ SATILACAKTIR.Düzenelenen satış ilanının bir suretinin İ.İ.K 127 maddesi gereğince tapu ilgililerine tebliğ edilemediğinde ayrıca adres tahkiki yapılmadan satış ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçmesine karar verilmiştir.
Adresi : Yaraşlıköyü, No:78 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK
Yüzölçümü : 1.118,13 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Kdz.Ereğli Belediyesinin uygulamakta olduğu revize ve ilave imar ve plansız alan sınırları dışında bulunmaktadır. Taşınmaz köy yerleşik alan sınırları içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 14.954,76 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında 3303 Sayılı Kanunun 3.Maddesi Gereğince İdareninVe Ruhsat Sahiplerinin Maden Arama ve İşletme Faaliyetlerine Müdahale Edilemez ve Bundan Doğacak Zararlarda Mülkiyet Hakkına Dayanılarak Bir Hak ve Tazminat İddiasında Bulunulamaz şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU-KDZ.EREĞLİ /ZONGULDAK
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Ereğli İlçe, 119 Ada, 3 Parsel, YARAŞLIYÖRÜK Mahalle/Köy, YAREN YERİ Mevkii, Kullanılabilinir susuz tarım arazisidir. Tarımsal ürünlere elverişli tarım arazisidir.TAŞINMAZIN BORÇLUYA AİT 1/4 HİSSESİ SATILACAKTIR. Düzenlenen satış ilanının bir suretinin İ.İ.K 127 maddesi gereğince tapu ilgililerine tebliğ edilemediğinde ayrıca adres tahkiki yapılmadan satış ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçmesine karar verilmiştir.
Adresi : Kdz.Ereğli -Zonguldak
Yüzölçümü : 1.007,76 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Taşınmaz köy yerleşik alan sınırları içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 6.754,51 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında 3303 Sayılı Kanunun 3.Maddesi Gereğince İdarenin ve Ruhsat Sahiplerinin Maden Arama ve İşletme Faaliyetlerine Müdahale Edilemez ve Bundan Doğacak Zararlarda Mülkiyet Hakkına Dayanılarak Bir Hak ve Tazminat İddiasında Bulunulamaz şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU -KDZ.EREĞLİ -ZONGULDAK
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Zonguldak İl, Ereğli İlçe, 121 Ada, 69 Parsel, YARAŞLIYÖRÜK Mahalle/Köy, DEREYANI Mevkii, Taşınmazda uzun zamandır tarımsal faaliyet yapılmadığı tespit edilmiştir. Boş kullanılabilir susuz tarım arazisidir. Tarımsal üretime elverişli tarım arazisidir. Düzenelenen satış ilanının bir suretinin İ.İ.K 127 maddesi gereğince tapu ilgililerine tebliğ edilemediğinde ayrıca adres tahkiki yapılmadan satış ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçmesine karar verilmiştir.
Adresi : Kdz.Ereğli -Zonguldak
Yüzölçümü : 663,54 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu Taşınmaz köy yerleşik alan sınırları içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 17.789,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında 3303 Sayılı Kanunun 3.Maddesi Gereğince İdareninVe Ruhsat Sahiplerinin Maden Arama ve İşletme Faaliyetlerine Müdahale Edilemez ve Bundan Doğacak Zararlarda Mülkiyet Hakkına Dayanılarak Bir Hak ve Tazminat İddiasında Bulunulamaz şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 01/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU -KDZ.EREĞLİ /ZONGULDAK
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/333 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR