MADEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Elazığ/Maden'de 2 katlı kargir ev icradan satılacaktır

MADEN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00987198
Şehir : Elazığ / Maden
Semt-Mahalle : KIZILTEPE KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

FIRAT 26.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
41,372 TL
Birinci Satış Günü
:
28.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
25.06.2019 10:30
Satış Yeri
:
MADEN BELEDİYESİ SATIŞ SALONU -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MADEN İCRA DAİRESİ
2018/4 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İli , Maden İlçesi Kızıltepe köyü 127 Ada, 39 Parselde bulunan taşınmaz 327,49 m2 yüzölçümüne sahip olup üzerinde 171,87 m2 oturum alanına 343,74 m2 kullanım alanına sahip bir adet iki katlı kargir ev bulunmaktadır. Bodrumsuz, zemin + 1. Kat olarak inşa edilmiş olan evin zemin katı ahır ve depo olarak 1. Katı ise yaşam alanı olarak inşa edilmiştir. Çatılı, güneş enerjili bitişik nizam olarak inşa edimiş olan evin yanlızca bir cephesinde sıva ve boya bulunmakta olup, diğer iki cephesi sıvasız ve boyasızdır. Evin çatısı saç kaplama olup kapsı ve pencere doğramaları demir doğrama şeklindedir. Evin 1. Katında 3 oda, 1 banyo ve mutfak bulunmakta olup zemininde herhangi bir kaplama bulunmamaktadır.
Adresi : Plaj köye giden yol güzergahı üzeri Kızıltepe köyü
Yüzölçümü : 327,49 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Belediye mücavir alanı ve imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 41.372,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 28/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 25/06/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : MADEN BELEDİYESİ SATIŞ SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR