AYDIN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Efeler/Orta Mahalle'de 2 katlı kargir ev mahkemeden satılıktır

AYDIN 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024104
Şehir : Aydın / Efeler
Semt-Mahalle : ORTA MAH. / SANAYİ
Yayınlandığı Gazeteler

SES 11.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
500,120 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYDIN
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Efeler İlçe, Orta Mahalle, 504 Ada, 22 Parsel. Tapuda 2 katlı kargir ev vasıflı taşınmaz, Aydın merkezde mevki ve konum olarak Gazi Bulvarı 234 sokağa cephelidir. Forum Alışveriş merkezine ve Adnan Menderes Üniversitesine yakın sosyal hayatın normal olduğu, her zaman alım ve satımı uygun konumdadır. Taşınmaz belediyenin her türlü altyapı hizmetinden yararlanmaktadır. Taşınmaz üzerinde Zemin+1 normal+2normal+çatı katlı betonarme inşaat türünde her katta birer daire bulunmaktadır. Yapı ile ilgili kat irtifakı ve kat mülkiyeti kurulmamıştır.Binanın dış cephesi cam mozayik kaplıdır.Asansörsüzdür.Odalar 1 salon,2 oda, mutfak, banyo, wc, balkon bölümleridne oluşmaktadır.Mutfak tezgahı seramik olup hazır ahşap dolaplıdır.Katlardaki meskenler yaklaşık 86,00 M2 yüzölçümlüdür. Sobalıdır.Yapı yaklaşık 50 yıllıkdır.4 katlı mesken niteliğindeki taşınmaz 3.sınıf A grubu yapı özelliğindedir. İmar Durumu:Bitişik nizam 4 kat konut amaçlı yapılaşma şartlarına haizdir.

Yüzölçümü : 137,40 m2

İmar Durumu : Bitişik Nizam 4 kat konut amaçlı yapılaşma şartlarına haizdir.

Kıymeti : 500.120,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Mülkiyet hakkını kısıtlar herhangi bir şerh yoktur.

1. Satış Günü : 02/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Efeler Belediyesi Mezat Salonu - Bedesten İş Merkezi EFELER / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sinive satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/06/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR