DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dörtyol Ocaklı'da 2 adet kargir ev ve arsası icradan satılıktır

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01045024
Şehir : Hatay / Dörtyol
Semt-Mahalle : OCAKLI MAH. / DÖRTYOL
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 01.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2365 ESAS
Muhammen Bedeli
:
691,763 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
DÖRTYOL HÜKÜMET KONAĞI KONFERANS SALONU ZEMİN KAT DÖRTYOL HATAY -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2018/2365 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Hatay İli Dörtyol İlçesi, 1219 Parsel, OCAKLI Mahallesi MEMİLİ Mevkiinde kayıtlı; Taşınmaz tapu kayıtlarına göre bahçe vasfında ana taşınmaz niteliğindedir. Borçlunun hisssesi tamdır. Tapu kaydında bahçe vasfında olmakla birlikte zeminde parsel içerisinde 2 adet kargir ev ve arsa vasfında olduğu , bu taşınmazların borçluya olmadığı bildirmiş olsada taşınmaz tam mülkiyetle borçluya aittir.Taşınmaz İçerisindeki ev yaklaşık olarak 13-15 yılılk olup bürüt 120 m2 , diğeri ise 30-35 yılılk olup 230 m2 dir. Taşınmazın olumlu yönleri imarlı olması, imar planında depo alanı olarak planlanmış olması , otabana yakın ve ulaşım kolaylığı olmasıdır.
Adresi : Ocaklı Mah. Akasya Sok. No. 5Dörtyol / HATAY
Yüzölçümü : 2.091,32 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli imar planında; Bir kısmı imar yolu bir kısmı depolama alanı olarak planlandığı ve bu yapıların Hmax:Serbest, Emsal: 1,50 olarak planlandığı görülmektedir.
Kıymeti : 691.763,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 2565 Sayılı kanunun 28. Mad. Gereği yabancıların taşınmaz mal edinemeyecekleri ve izin almadıkça kiralayamayacakları bölge içerisindedir.
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : DÖRTYOL HÜKÜMET KONAĞI KONFERANS SALONU ZEMİN KAT DÖRTYOL HATAY -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2365 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/08/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR