ERGANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır/Ergani'de kargir yapı ve arsası icradan satılıktır

ERGANİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981929
Şehir : Diyarbakır / Ergani
Semt-Mahalle : ŞİRİNEVLER MAH. / ERGANİ
Yayınlandığı Gazeteler

GE GÜNEYDOĞU EKSPRES 16.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/32 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
50,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 15:05
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 15:05
Satış Yeri
:
Ergani İcra Dairesi - Hükümet Konağı 1. Kat Ergani İcra Dairesi ERGANİ / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ERGANİ
İCRA DAİRESİ

2019/32 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Ergani İlçe, 406 Ada, 3 Parsel, Şirinevler Mahalle/köy, Şehirönü Mevkii Mevkii, 406 Ada 3 Parselde Konumlu 216,91 M2'lik Arsa. Arsa Üzerinde Kargir Yapının bulunduğu, Ruhsatının Olmadığı Ve Bu Durumda Kaçak Yapı Durumunda Olduğu, taşınmazın tapu kaydı incelendiğinde arsa olarak belirtildiği ancak yerinde yapılan incelemede arsa üzerinde bodrum + 1 katlı yarı kagir yarı betonarme bir yapının olduğu ve bu sebeple arsa olarak değil de mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Arsa Üzerindeki Taşınmaz Hol, 3 Oda, Mutfak , Wc Ve Banyo Mahallerinden Oluşmaktadır. Dış Kapısının Demir Doğramadan İç Kapılarının Ahşap Doğramadan, Pencereleri Pvc Doğramadan İmal Edilmiştir. Taşınmazın Oda-zemin Döşeme Kaplamaları Dökme Mozaik Kaplama İle Kaplıdır. Mutfak WC ve banyo mahallerinin duvarları fayans kaplama, zeminleri seramik kaplama malzemesiyle kaplı olup, oda ve hol mahallerinin duvarlarının saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı olduğu tespite edilmiştir. Oda Ve Hol Mahallerinin Duvarlarının Plastik Boyalı Olduğu Tespit Edilmiştir.
Adresi : Bahar Cad. Bahar sok. 13. Sok. No:5 Ergani / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 216,91 m2
İmar Durumu : Ergani belediye sınırları içinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında 406 ada 3 nolu parselin B-2 (bitişik nizam - 2 kat ) olup, planlama şartlarında kaldığı tespit edilmiştir.
Kıymeti : 50.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
Satış Yeri : Ergani İcra Dairesi - Hükümet Konağı 1. Kat Ergani İcra Dairesi ERGANİ / DİYARBAKIR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/32 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR