DENİZLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Denizli/Dokuzkavaklar'da 133 m² kargir bina mahkemeden satılıktır

DENİZLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062670
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : DOKUZKAVAKLAR MAH. / KARŞIYAKA
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 Satış
Muhammen Bedeli
:
435,200 TL
Birinci Satış Günü
:
11.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Denizli Adliyesi,zemin kat,protokol girişi,2 nolu oda ve vezne yanı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/1 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Denizli İli, Pamukkale İlçesi, Dokuzkavaklar Mah. 2655 Ada,1 Parsel, 440 m2 miktarlı, tapuda ev ve arsa vasıflı taşınmaz üzerinde 2 katlı 62,68 m2 taban alanlı, iki katta toplam 133,75 m2 yapı yığma tarzda yapılmış 45 yıllık bina olduğu, alt katın mesken olup, hali hazırda boş olduğu,üst katta ikamet edildiği, üst katın tadilatlı ve bakımlı, 2 oda,1 salon-giriş,mutfak banyo,teras balkon şeklinde yenilendiği, taşınmaz üzerinde 33,75 m2 ve 21,00 m2 miktarlı iki adet yığma tarzda briket duvarlı sıvasız ardiye odunluk bulunduğu,ancak ekonomik değerlerinin olmadığı,taşınmazın Anafartalar Lisesine,semt pazarına yakın, dört tarafı yolla çevrili,ulaşım hattına biraz uzak,konut alanında,belediye alt yapı hizmetlerinden yararlanmakta,dar gelirlerin oturduğu bir semttedir.
Adresi : Dokuzkavaklar Mah.2167 Sok.No:54 Pamukkale Denizli.
İmar Durumu : Konut alanında, yola terki olduğundan kati ruhsat verilemez yazılıdır.
Kıymeti : 435.200,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 11/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Denizli Adliyesi,zemin kat,protokol girişi,2 nolu oda ve vezne yanı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR