ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çorum/Ortaköy'de kargir bina icradan satılıktır

ÇORUM 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980690
Şehir : Çorum / Ortaköy
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / MERKEZKÖYLER
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1285 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
02.08.2019 10:30
Satış Yeri
:
Çorum adliyesi ek bina Karakeçili mah.Alaybey Sk. No:96/A Çorum 5. icra müdürlüğü 2. kat mezat salonu 

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM
5. İCRA DAİRESİ
2018/1285 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İl, Ortaköy İlçe, 56 Ada, 51 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, Tapu kayıtlarına göre; 190,29 m2 arsa üzerinde bulunan, Bir Fırın ve 3 Katlı Kargir Bina vasıflı taşınmazdır. Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Caddesi, 11/A, 11/1, 11/2 ve 11/3 adresinde kayıtlıdır.
Ortaköy Şehir Merkezi içerisindedir. Cadde üzerinde konumludur. Bina ısı yalıtımsız ve asansörsüzdür. Zemin katında fırın, birinci, ikinci ve üçüncü katlar ise mesken niteliğindedir.
Zemin katta bulunan fırın brüt 135 m2 alana sahiptir. İç cepheleri sıvalı ve boyalıdır. İç duvarların bir bölümü fayans kaplamalıdır. Zeminler mozaik kaplıdır. İç bölmelerde pvc malzeme kullanılmıştır. Dış kapı ve pencereleri pvc doğramalıdır.
Üst katlarda bulunan meskenlerin her biri brüt 150 m2 alana sahiptir. Birinci ve İkinci katlardaki meskenler 2 yatak odası, 1 salon, mutfak, balkon, tuvalet ve banyo mahallerinden oluşmaktadır. Üçüncü katta bulunan mesken ise, 1 adet yatak odası, 1 adet salon, mutfak ve teras mahallerinden oluşmaktadır. Odaların zeminleri laminant kaplamalıdır. Mutfak, antre-hol, balkon, tuvalet ve banyo zeminlerinde seramik kaplama yapılmıştır. İç kapılar, pencereler ve dış kapılar ahşap malzemeden yapılmıştır. Isınma soba ile sağlanmaktadır.
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Caddesi, 11/A, 11/1, 11/2 ve 11/3 Ortaköy Çorum
Yüzölçümü : 190,29 m2
İmar Durumu : ticari konut
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : ipotek haciz
1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 02/08/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Çorum adliyesi ek bina Karakeçili mah.Alaybey Sk. No:96/A Çorum 5. icra müdürlüğü 2. kat mezat salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1285 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR