ÇORUM İCRA DAİRESİ

Çorum Mecitözü'nde bahçeli iki katlı kargir ev icradan satılıktır

ÇORUM İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034486
Şehir : Çorum / Mecitözü
Semt-Mahalle : CAMİKEBİR MAH. / MECİTÖZÜ
Yayınlandığı Gazeteler

ÇORUM HAKİMİYET 03.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1500 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.09.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 14:45
Satış Yeri
:
Karakeçili Mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇORUM İCRA DAİRESİ
2018/1500 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İli, Mecitözü İlçesi, Camikebir Mah. Bahçepınarı Mevki, 33 ada, 2 nolu parselde, Bahçeli Kargir İki Katlı Ev vasfında, 452,00 m² alanında, tamamı borçlu adına kayıtlıdır.33 ada, 2 nolu parsel üzerinde bodrum kat + zemin kat + 1 normal kat olmak üzere 3 katlı takriben 15 sene önce yapılmış yığma kargir bina bulunmaktadır. Binanın bodrum katında garaj ve depo, zemin ve 1. Katlarda ise birer daire bulunmaktadır. Zemin ve 1. Kattaki dairelerin iç katın iç taksimatları aynı durumdadır. Daireler 3 oda, 1 salon, WC, hol, antre, çamaşırlık, mutfak ve banyo mahallerinden oluşmaktadır. Binanın dış cephesi sıva üzeri akrilik dış cephe boyası ile boyalı, çatısı ahşap oturtma çatı üzeri kiremit kaplı, binadaki dairelerin ısınma sistemi katı yakıtlı merkezi kaloriferlidir. Evlerin camları PVC doğramalı ısı camlı, iç kapıları Amerikan panel kapı, ıslak hacimlerin zemin ve duvarları seramik kaplı, salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplı, duvarları sıva üzeri plastik boyalıdır. Bina III. Sınıf A grubu yapı sınıfına dahildir.
Adresi: Çorum İli, Mecitözü İlçesi, Camikebir Mah. Bahçepınarı Mevki, 33 ada, 2 nolu parselde
Yüzölçümü : 452 m2 (arsa alanı)
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Karakeçili Mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çorum İli, Mecitözü İlçesi, Sarıdede Mah. Kocataş Mevki, 245 ada, 40 nolu parsel üzerinde; açık besi, ahır, samanlık ve bakıcı evi bulunmaktadır.Bakıcı Evinin İnşaat Değeri:Evin giriş kapısı ahşap, camları ahşap doğramalı, dış cephesi ve iç duvarları sıva üzeri badanalı, çatısı ahşap oturtma çatı üzeri kiremit kaplı, ısınma sistemi katı yakıtlı sobalıdır. Bakıcı evi 1975 yılında yığma kagir taşıyıcı sistemli olarak ve 45,00 m² alanında inşa edilmiştir.Yapı III. Sınıf A grubu yapı sınıfına dahil olup yapı yıpranma oranı; %55 dir.
Tek Katlı Kagir Ahır-Samanlığın İnşaat Değeri:Ahır ve samanlık binası iki kısımdan oluşmakta, bir kısmı ahır bir kısmı samanlık olarak kullanılmaktadır. Binanın giriş kapıları ve pencereleri ahşap, dış cephesi ve iç duvarları sıva üzeri badanalı, çatısı ahşap çatı üzeri kiremit kaplı, zemini şap betonu kaplıdır. Bina 545,00 m² alanında yığma kagir olarak 1975 yılında yapılmıştır.Yapı I. Sınıf B grubu yapı sınıfına dahil olup yapı yıpranma oranı; %55 dir.
Açık Besinin İnşaat Değeri:Açık besi betonarme temel üzerine profil demirlerden inşa edilmiş, çelik çatısı alüminyum trapez sac kaplı, zemini ham topraktır. Alanı 240,00m²dir.
Yapı I. Sınıf A grubu yapı sınıfına dahil olupyapı yıpranma oranı; %60?dir.
Adresi: Çorum İli, Mecitözü İlçesi, Sarıdede Mah. Kocataş Mevki, 245 ada, 40 nolu parsel
Yüzölçümü : 2.884 m2 ( arsa alanı)
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 101.225,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 25/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Karakeçili Mah. Alaybey sk. No:96/A Çorum Adalet Sarayı Ek hizmet binasındaki 2. Kattaki Mezat salonu MERKEZ / ÇORUM

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1500 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR