GELİBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Gelibolu'da 93 m² 'kargir mağaza' tapulu taşınmaz icradan satılıktır

GELİBOLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180807
Şehir : Çanakkale / Gelibolu
Semt-Mahalle : HOCA HAMZA MAH. / GELİBOLU

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2009/761 ESAS
Muhammen Bedeli
:
105,784 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 11:35
İkinci Satış Günü
:
07.09.2020 11:35
Satış Yeri
:
ADLİYE İHALE SALONU GELİBOLU/ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GELİBOLU
İCRA DAİRESİ
2009/761 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale ili Gelibolu İlçesi Hocahamza Mahallesi 239 ada 2 parsel sayılı taşınmazın borçlunun 43/240 hissesi . Taşınmaz Arsa üzerinde 2 adet tek katlı kargir yığma yapıdan meydana gelmektedir. Gelibolu ilçe merkezindedir. Belediyenin tüm altyapı ve ulaşım hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz tapuda kargir mağaza vasfındadır ve 179,71 m² alana sahiptir. İki adet yapıdan biri 84m² alana sahip ve hali hazırda dükkan olarak kullanılan yapıdır. Diğeri 93 m² alana sahiptir. II-B yapı sınıfındadır.yapıların duvarları sıva üzeri kireç badanalıdır ve çatısı ahşap çatı üzeri kiremit kaplıdır.
Adresi : Hocahamza Mahallesi Miralay ŞefikAkerCaddesi Üzeri Gelibolu
Yüzölçümü : 179,71 m2
İmar Durumu : Gelibolu Belediye Başkanlığı İmar Şehircilik Müdürlüğü 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre bitişik nizam beş katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 105.784,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 06/02/2007 tarihli Bakanlar Kurulu Kararına istinaden yabancı gerçek ve tüzel kişilere satılamaz Sınırlı ve ayni hak tesis edilemez . Ş.Mehmet Efendi Vakfı şerhi ve Eski eserRahel Kaskiye karısıdır. şerh/beyanları mevcuttur.
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 11:35 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 07/09/2020 günü 11:35 - 11:40 arası
Satış Yeri : ADLİYE İHALE SALONU GELİBOLU/ÇANAKKALE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2009/761 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR