MUSTAFAKEMALPAŞA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bursa Züferbey'de üç katlı kargir bina ve kuruluk mahkemeden satılıktır

MUSTAFAKEMALPAŞA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01199712
Şehir : Bursa / Mustafakemalpaşa
Semt-Mahalle : ZÜFERBEY MAH. / MUSTAFAKEMALPAŞA
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 29.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/17 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
401,461 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYESİ ÇEVRE VE TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ Orta Mahalle Eski Bursa Caddesi AdliyeBinası Karşısı Mustafakemalpaşa BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUSTAFAKEMALPAŞA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/17 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa ili Mustafakemalpaşa İlçesi Züferbey Mahallesi 296 ada 29 parsel sayılıbahçeli üç katlı kargir ev vasıflı 493,05 m2 yüzölçümlü taşınmazdır. Parselin yola cephesi vardır, şehir merkezine uzak konumdadır. taşınmaz üzerinde iki adet bina bulunmaktadır, yol cephesinde binaüç katlı betonarme olarak yapılmışher kat birer daire olup zemin kat 101 m2,1. Kat 111 m2 ve 2. Kat 111 m2 dir, her dairede 4 oda salon mutfak banyo tuvalet balkon bulunmaktadır. Doğalgaz kalorifer mevcuttur. Bina 40 yıllıktır.Binanın arkasında 97 m2 lik biriket duvarlı kiremit çatılı kuruluk bulunmaktadır. Taşınmazın arsa değeri 216.942,00 TL,Betonarme bina 177.650,00 TL, Kuruluk Binası 7.469,00 TLolmak üzere toplam 401.461,00 TL dir.
Yüzölçümü : 493,05 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Tapu kaydında mevcuttur.
Kıymeti : 401.461,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 18/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mustafakemalpaşa Belediye Çevre ve Temizlik işleri Müdürlüğü Orta Mahalle Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.Ayrıca Müdürlüğümüzce yapılacak olan ihaleye karşı, ihalenin feshi davası açılması halinde , ihale alıcısı tarafından yatırılan satış bedeli T.C. Adalet Bakanlığının protokolü gereği T.Vakıfbank M.K.Paşa Şubesinde açılacak vadeli hesaba aktarılacak olup, satış bedeli şahsi vadeli hesaplara uygulanacak faiz oranıyla değil,kamu kurum ve kuruluşlarına ait paralara işletilecek olan cari faiz (tabela faiz ) uygulamasına tabi olacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/07/2020 İş bu ilanı satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere İİK 127. Maddesi uyarınca tebliğ mahiyetindedir .

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR