BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bursa Yıldırım'da dört katlı kargir bina mahkemeden satılıktır

BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094580
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : ZÜMRÜTEVLER MAH. / DAVUTKADI
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAYAT 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/36 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
412,460 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası Bölge Adliye Mahkemesi C Blok 7 Kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/36 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili Yıldırım ilçesi Zümrütevler Mahallesi 891 Ada 24 Parsel sayılı taşımaz olduğu, taşınmazın 131,66 m2 arsalı üzerinde kargir inşaat tarzında yapılmış mesken vasıflı bodrum, Zemin, Birinci ve İkinci normal kattan ibaret 4 katlı beton teras çatılı,demir doğrama giriş kapılı,dış ceplesi sıvalı ve boyalı bina iç merdivenleri mozaik kaplamalı ruhsatsız olarak yapılmış asansörsüz % 25 yıpranma paylı bina,
Bodrum katlı Daire : Hol,Salon, 2 Oda ,Mutfak,Banyo,Tuvalet Mahallerinden ibaren 108 M2 oturma alanlı daire,
Zemin Kat Daire:Hol,Salon, 3 Oda ,Mutfak,Banyo,Tuvalet Mahallerinden ibaren 120 M2 oturma alanlı daire,
Birinci Kat daire:Hol,Salon, 3 Oda ,Mutfak,Banyo,Tuvalet Mahallerinden ibaren 120 M2 oturma alanlı daire,
İkinci Kat Daire:Hol,Salon, 3 Oda ,Mutfak,Banyo,Tuvalet Mahallerinden ibaren 120 M2 oturma alanlı daire olduğu, taşınmazın çevresi benzer özelikli daireler olduğu, genelde 3-4 katlı mesken kunutlu meskenler olduğu, şehir merkezi ile şehrin diğer belgelerine toplu ulaşım araçları ile ulaşımının bulunduğu, kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetlerinden eksiksiz yararlanmaktadır.
Adresi : Zamratevler Mahallesi Seval Sokak No:8-Yıldırım
Yüzölçümü : 131,66 m2
Arsa Payı : Paylı Mülkiyet
İmar Durumu : : 1/1000 Ölçekli Davutkadı-Değirmenlikızık Uygulama imar palanı kapsamında olup,taşınmaz bitişik nizam 2 kat olan konut bölgesi inşaat alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 412.460,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası Bölge Adliye Mahkemesi C Blok 7 Kat

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/36 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR