BURSA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Bursa Nilüfer'de 1450 m² arsa ve üzerindeki 3 katlı kargir bina mahkemeden satılıktır

BURSA 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181834
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : FETHİYE MAH. / ATAEVLER
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 29.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2,802,080 TL
Birinci Satış Günü
:
11.08.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.09.2020 14:00
Satış Yeri
:
Bursa 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2020/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Taşınmazın özellikleri : Bursa ili Nilüfer ilçesi Fethiye Mahallesi Köyiçi mevkiinde kain tapunun 1827 Ada, 4 Parsel, 1450,00 m2. miktarlı taşınmaz üzerinde 3 katlı, teras atılı kargir bina, kısmen yol, kısmende boş arsa konumunda, zemin kat 90 m2. alanlı, hol, salon, 4 oda, mutfak, banyo-wc.den ibaret olup ısınma soba ile sağlanmakta, 1 ve 2.katlar birberlerinin simetriği olup 95 m2.alanlı, hol, salon, 4 oda, mutfak, banyo-wc.den ibaret ve ısınma soba ile sağlanmakta, her türlü belediye alt ve üst yapı hizmetlerinden yararlanmakta ve ulaşımın kolay olduğu bir yerdedir.
Adresi : Fethiye Mahallesi Çoruh Sokak No.9 Nilüfer/BURSA
Yüzölçümü : 1.450,00 m2
İmar Durumu : Fethiye-İhsaniye Revizyon uygulama imar planında konut alanında ve yolda kalmakta, söz konusu adaya ada parselasyon planına göre imar uygulaması yapılmadan imar parseli teşekkül etmeden ve tapuya tescil etmeden proje tanzim edilemez ve inşaat ruhsatı verilemez.
Kıymeti : 2.802.080,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 11/08/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 07/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü odası

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR