MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa/Mudanya'da kargir bina ve arsası icradan satılıktır (Çoklu satış)

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00982541
Şehir : Bursa / Mudanya
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 18.04.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1182 ESAS
Muhammen Bedeli
:
113,265 TL
Birinci Satış Günü
:
24.05.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA İCRA DAİRESİ
2018/1182 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi. Mirzaoba Mahallesi. Köyiçi Mevkii, 118 ada, 13 nolu parsel; 470,85 m2 EV VE ARSASI vasfıyle; TAM hissesi, Mehmet KAHVECİ: ALİ Oğlu adına kayıtlı olduğu, bu hisse üzerinde ipotek tesis edilmiş olduğu anlaşılmaktadır.
Özellikleri : MİRZAOBA Mah. MİRZAOBA 16. Sok. No: 3 / MUDANYA / BURSA ve MİRZAOBA Mah. MİRZAOBA 16. Sok. No: 3 / 1 MUDANYA / BURSA adresinde kayıtlı olduğu, ev ve arsası vasfıyle amlsa da; mahalinde ev ve arsası ile ahır/depo vasfında bir yapı daha bulunduğu ve bu yapımn 3/1 kapı no ile kayıtlı olduğu, adres sorgu sisteminde bu yerin işyeri vasfında kaydedilmiş olduğu ancak halihazırda bulunan yapılardan birinin ilavesinin yıkılmış olduğu kalan yapının depo vasfında olduğu, konut vasfındaki 3 kapı nolu taşınmazın ise bakımsız ve oturulamaz durumda olduğu anlaşılmakla; evin imar plamnda 1/1000 Ölçekli planda kaldığı, üzerindeki binamn 48 m2 oturma alanlı iki katlı kargir ev olduğu, binanın yanında depo niteliğinde zeytin deposu olarak kullanılan 12 m2 alanlı tek katlı yapı bulunduğu görülmüştür. Bir de evin dışında parsele dahil boş arsa yer almakta olup, bu alanda ekonomik değeri bulunan herhangi bir zirai ürüne rastlanmamıştır. Taşınmaz üzerinde yer alan 2 Katlı Kargır binanın Zemin kat ve 1. katlardan teşkil edilmiş olduğu görülmüştür. Zemin kat atıl durumda olduğundan içeriye girilememiştir. Zemin katın bitişiğindeki hacmin duvarının yıkılmış olduğu görülmektedir. 1. Normal katta ise 2 oda, sofa ve mutfak hacimlerinden oluşan mesken vasfında oldukça bakımsız bir taşınmaz bulunduğu, bu taşınmazın da içerisinde WC ve Banyo yer almadığı ve katı yakıt sobalı taşınmazın depo niteliğinde kullanıldığı görülmüştür. Taşınmazın yerleri mineflö kaplama, kapılar ve pencereler yağlı boya ahşap doğrama, mutfak set altı ve set üstü suntalam dolap ve dökme taş tezgahtan teşkil edilmiştir. Halihazırda oldukça bakımsız ve eski durumdadır. Zemin kat ve 1. Normal katın iki ayrı müstakil girişi bulunsa da tek kapı no ile kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde yer alan tek katlı depo vasfındaki taşınmazın yaklaşık 10 m2 oturma alanı olduğu anlaşılmaktadır. Bakımsız ve kullanılamaz durumdadır. Taşınmaz köy içi iletim yolu olan Mirzaoba 16. Sokak üzerinde yer almaktadır. Binanın oturmakta olduğu arazinin değeri arsa niteliğinde olup, bu şekilde değerlendirilmeye alınmıştır.
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli MİRZAOBA ÖZEL İMAR PLANI kapsamında, Yönetmelik plan şartlarında kalmaktadır.
Kıymeti : 113.265,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki BEYAN : ÜZERİNDEKİ BİNA 118 ADA 357 PARSELE(AFET 2 ADA 1 PARSEL) 33,42 M2 TECAVÜZLÜDÜR
1. Satış Günü : 24/05/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9) -
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, İpekyayla Mahallesi, Harmancık Mevkii, 142 ada. 7 nolu parsel; 2.701,37 m2 ZEYTİNLİK vasfıyle; TAM hissesi, Mehmet KAHVECİ: ALİ Oğlu adına kayıtlı olduğu, bu hisse üzerinde ipotek tesis edilmiş olduğu anlaşılmaktadır.
Özellikleri : Davaya konu olan taşınmaz üzerinde halihazır durumda ortalama 25-30 yaslarında dikili kısmen bakımlı yaklaşık 90 adet zeytin ağacı tespit edilmiştir. Köy merkezine yaklaşık direk kuş üçüşü 2. km. mesafede Etrafı zeytinlikler mevcuttur. Belediye hizmetlerinden yararlanmamaktadır. Elektrik ve su hattı yoktur. Taşınmazın Kuzey sımandan ipekyayla mirzoba köyüne giden arazi yolu mevcuttur. Zirai yönden kıraç 2.sınıf bir tarım arazisi niteliğindedir.
İmar Durumu : 1/25000 Ölçekli Nazım imar planında Özel mahsul Tarım alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 81.041,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 24/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1182 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR