BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Burhaniye/Geriş'de 2 katlı kargir bina mahkemeden satılıktır

BURHANİYE (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01032674
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : GERİŞ MAH. / BURHANİYE
Yayınlandığı Gazeteler

KÖRFEZ DEMOKRAT 01.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8 satış
Muhammen Bedeli
:
273,200 TL
Birinci Satış Günü
:
13.09.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
14.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası - Burhaniye/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir ili Burhaniye ilçesi Geriş Mahallesi 16 ada 3 parsel'de kayıtlı iki katlı kargir ev niteliğinde olup, imar yoluna 5,85 m2 terki vardır. Mevcut hali ile taşınmazın 2 katlı yaklaşık 90,00 m2 alanlı kargir bina olduğu, yine 15 m2 kömürlük olduğu, taşınmazın doğu ve batı tarafının yola cephe ve bitişik nizam 3 katlı yapılaşma olduğu, yola terkinler sonunda yaklaşık 180 m2 yüzölçümlü arsa olabileceği ve persel üzerinde 90m2 alanlı (her katında 2 adet mesken olmak üzere 3 katta toplam 6 adet bağımsız bölüm mesken yapılabileceği, parselin daire karşılığı verilmesi durumunda %33 oranında yapımcı talebi olacağı ve parsel için 2 adet bağımsız bölüm mesken verilebileceğinin tespip edildiği.binanın zemin katınnda yaklaşık 47 m2 kullanım alanlı mesken olup, meskende salon, 1 adet yatak odası, mutfak, banyo-WC olduğu, zemin kaplamalarının karo olduğu, iç kapılarının ahşap olduğu, mutfak dolaplarının suntalam olduğu, banyo duvarlarının seramik kaplamalı olduğu, içine duş spirali olduğu ve zemin kat meskenin fiili olarak tadilat yapıldığında kullanılabilir durumda olduğu, binanın üst katının yaklaşık 90m2 kullanım alanlı olduğ, salon, 2 adet yatak odası, mutfak, banyo-wc olduğu, üst katın bakımlı ve kullanılır durumda olduğu, binanın üst katının fiili olarak eşyalı ve kullanılmaya uygun olduğu, binanın alt katında bodrum olduğu ve bakım onarım gerektirir durumda olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : Geriş Mahallesi Burhaniye / BALIKESİR
Yüzölçümü : 185 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 273.200,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 13/09/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 14/10/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Burhaniye Adliyesi Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kain olduğu, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR