BİNGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ

Bingöl'de kargir bina ve arsası mahkemeden satılıktır

BİNGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00997232
Şehir : Bingöl / Merkez
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / BİNGÖL
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 17.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
308,716 TL
Birinci Satış Günü
:
28.06.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
31.07.2019 14:20
Satış Yeri
:
BİNGÖL ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BİNGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bingöl İl, Merkez İlçe, 1109 Ada, 10 Parsel, YENİŞEHİR Mahalle/Köy, ERZURUM Mevkii, TAŞINMAZ ZEMİN+2 NORMAL ,3 KATLI KARGİR EV VE ARSADIR. TAŞINMAZ BEYAN KISMINDA A HARFİ İLE GÖSTERİLEN 6 M2'LİK KISIM YOLA TECAVÜZLÜDÜR. TAŞINMAZ ELEKTRİK, ULAŞIM, ALTYAPI VE SU HİZMETLERİNDEN FAYDALANMAKTADIR.
Adresi : Yeni Mahalle Yavuz Selim Caddesi İnkilap Sok No:15 Merkez Bingöl
Merkez / BİNGÖL
Yüzölçümü : 113 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı İMAR DURUMU BİTİŞİK NİZAM (B4)
TİCARET-KONUT ALANI İÇERİSİNDEDİR.
Kıymeti : 308.716,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/06/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 31/07/2019 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : BİNGÖL ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR