BİGA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Biga'da avlulu kargir ev ve kerpiç ahır mahkemeden satılıktır

BİGA SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942325
Şehir : Çanakkale / Biga
Yayınlandığı Gazeteler

BİGA''NIN SESİ 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/47 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
15.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Biga Adalet Sarayı 2. Kat Toplantı Salonu İdriskoru köyü Biga

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BİGA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/47 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Çanakkale ili Biga ilçesi Danişment köyü köyiçi mevki 2635 parsel sayılı taşınmaz, 970 m² yüzölçüm alanına sahip olup, ana taşınmaz niteliği avlulu kargir ev ve kerpiç ahır vasfındadır. Taşınmaz üzerinde meskeniyete elverişli tek katlı yığma kargir bina, buna bitişik nizam inşa edilmiş kargir ahır ile bu yapıya bitişik olarak inşa edilmiş kerpiç tek katlı ahır ve iç bahçe kısmanda yer alan iki katlı yığma kargir ahşap oturtma çatısı ile kiremit örtülü olarak bulunan yapı ile taşınmaz içerisinde yer alan diğer muhtelif yapı tekniklerinde inşa edilmiş olan dam sundurmaları ile tek katlı olarak inşaa edilmiş ahşap oturtma çatışı bulunan çatı arasında kısmi çatı katı şeklinde inşa edilmiş aydınlık pencereleri bırakılmış fakat çatı ara kat mahalli olarak tanzim edilmemiş zemin katında ikamet mesken amaçlı kullanılan betonarme karkas bina vasıflarında yapılar bulunmaktadır. Ayrıca taşınmaz köy içi yoluna iki farklı noktadan cephelidir.
Yüzölçümü: 970,00 m2
İmar Durumu: Yok
Kıymeti: 270.000,00 TL
KDV Oranı: %18
Kaydındaki Şerhler: Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 15/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 15/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Biga Adalet Sarayı 2. Kat Toplantı Salonu İdriskoru köyü Biga
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/47 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR