KOZLUK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Batman Kozluk'ta betonarme karkas bina icradan satılıktır

KOZLUK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041263
Şehir : Batman
Yayınlandığı Gazeteler

BATMAN ÇAĞDAŞ 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
140,418 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
KOZLUK HÜKÜMET KONAĞI BAHÇESİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KOZLUK İCRA DAİRESİ
2019/1 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Kozluk İlçe, 435 Ada, 12 Parsel, TEPECİK Mahalle/Köy, TAŞINMAZ BATMAN İLİ KOZLUK İLÇESİ TEPECİK MAHALLESİNDE KAİN, BODRUM ZEMİN ASMA KAT + 7 NORMAL KATLI BETONAME KARKAS BİNANIN MEVCUT OLDUĞU TESPİT EDİLMİŞ OLUP, TAŞINMAZ KOZLUK İLÇESİNİN MERKEZİ VE GELİŞMEKTE OLAN TEPECİK MAHALLESİNDE BULUNMAKTADIR. ÇEVRESİNDE ÇOK KATLI BİNALAR YER ALMAKTADIR. TAŞINMAZIN MEVKİİYOĞUN İSKAN VE MESKEN BÖLGESİNDE OLUŞU , ANA YOLA VE İŞYERNLERİNE YAKIN OLUŞU TAŞINMAZIN KIYMETİNİ BELİRLEYİCİ UNSURLARDANDIR.TAŞINMAZIN ULAŞIM SORUNU YOKTUR. BELEDİYE HİZLETLERİNDEN YARARLANMAKTADIR. ELEKTİRK SU KANALAZİSYON BAĞLANTILARI MEVCUTTUR. İŞYERİLERİNİN YOĞUN OLDUĞUBÖLGESİNDE YER ALMAKTADIR.. ŞEHİR MERKEZİNE ÇARŞI PAZARINA YAKININDADIR. KAYMAKAMLIK BİNASI JANDARMA KIŞLASINA 1350M. MESAFEADE OLMASI NEDENİYLE TAŞINMAZIN DEĞERİNİ BELİRLEYEN ÖZELLİKLERİDİR. AYRICA ÇEVRESİNDE ÇOK AMAÇLI ALIŞ VERİŞ MERKEZİ AKARYAKIT SATAN TESİSLERİ 600-700 M. MESAFEDE BULANMAKTADIR. BELEDİYE HİZMET BİNASINDAA 2700 M. KOZLUK MERKEZ ÜÇ YOLA 600M.DİR DETAY BİLGİ KOZLUK İCRA DAİRESİNİN 2019/1 TALİMATINDA MEVCUTTUR.
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 140.418,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 05/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : KOZLUK HÜKÜMET KONAĞI BAHÇESİ - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR